آموزشگاه هماهنگ

 طرح های آموزشی ویژه آموزشگاه های هماهنگ

موسسه فرهنگی آموزشی علوی خدمات جامع آموزشی خود را ، شامل آموزش حضوری ، سنجش و ارزشیابی و منابع کمک آموزشی و مشاوره و برنامه ریزی را به صورت کاملأ هماهنگ و یکسان در تمامی شعب خود برای اولین بار به اجرا گذاشته و تلاش نموده است حداکثر رضایتمندی دانش آموزان و اولیا ایشان را کسب نماید

ازمهمترین ویژگی منحصر به فرد خدمات آموزشی علوی نسبت به سایر موسسات می توان به موارد ذیل به تفکیک مقاطع تحصیلی اشاره نمود.

مقطع تحصیلی : سال چهارم + کنکور

نام طرح ها: طرح ویژه علوی ، طرح مهر علوی ، طرح فرهیخته

 • برای اولین بار مباحث ارائه شده در آزمونهای آزمایشی کاملأ هماهنگ با طرح درس کلاس و مباحث تدریس شده در تمامی مدارس کشور می باشد.
 • در یک ماه مانده به کنکور اردوی علمی با برگزاری ۶ مرحله آزمون جامع و شبیه سازی برگزار می شود که داوطلب نزدیک به ۳۵۰۰ تست شبیه به کنکور را چند هفته مانده به کنکور سراسری مشاهده و بررسی می نمایند که تأثیر بسزایی در کسب حد اکثر آمادگی جهت شرکت در کنکور سراسری را به همراه خواهد داشت.
 • مابین آزمونهای آزمایشی سال چهارم و کنکور که ۲۱ مرحله می باشد ، و بصورت ۳ هفته یکبار در سراسر کشور برگزار می گردد، تعداد ۲۰ مرحله آزمون مشاور هفتگی با هدف کار در منزل و تفکیک مباحث با جزئیات بیشتر به داوطلبان داده می شود تا بتوانند یک برنامه مطالعاتی هفتگی را نیز داشته باشند ( تنها موسسه ای در کشور که آزمون مشاور برگزار می نماید موسسه علوی است)
 • برای اولین بار در ایران به تمامی داوطلبان شرکت کننده در کلاسها و یا آزمونهای آزمایشی علوی ، تمامی کتابهای دروس عمومی و اختصاصی که شامل ۱۷ جلد کتاب می باشد و توسط بهترین مؤلفین کتابهای کمک آموزشی نوشته و تألیف گردیده بصورت هدیه و کاملأ رایگان و بدون پرداخت هیچ گونه وجه اضافی در اختیار داوطلبان محترم علوی قرار می گیرد.
 • منابع کمک آموزشی علوی که به صورت هدیه در اختیار داوطلبان شرکت کننده در آزمونهای آزمایشی قرارداده می شود ، شامل کتابهای همراه ، کار ، همگام و … می باشد که هر یک متمرکز به خلاصه دروس ، نمونه سوالات و تمرینهای کتاب درسی ، نمونه تستهای مرتبط با مباحث درسی و تمرینها و سوالات در قالب کار در منزل می باشد که تمامی این منابع به همراه پاسخهای کاملأ تشریحی و نکات تستی ، کلیدی و مفهومی می باشد.
 • در ایام اردوی علمی به تمامی داوطلبان علوی ، دو جلد کتاب شب کنکور با هدف جمع بندی و دوره مطالب ویژه ایام پایان مطالعاتی هدیه می گردد که این کتابها شامل خلاصه تمامی دروس عمومی و اختصاصی به همراه نکات مهم ، کلیدی و … که این منابع با هدف جمع بندی و دوره مطالب طراحی گردیده است.
 • به تمامی شرکت کنندگان در آزمونهای آزمایشی دو نوع کارنامه درصدی و تحلیلی ارائه می گردد که برای اولین بار در ایران وضعیت داوطلب در هر درس و به تفکیک هر سوال بررسی و اقدام به مقایسه داوطلب با سایر داوطلبین می نماید. ( کارنامه علوی بدلیل تعدد فاکتورهای مورد بررسی و گزارشهای دقیق می توان به عنوان کامل ترین کارنامه آزمون در کشور معرفی نمود)
 • به مدارس و آموزشگاه های طرف قرارداد نیز گزارشهای مدیریتی شامل گزارش مدیر ، گزارش مشاور، دبیر و کلاس و …. داده می شود که این گزارشها کمک شایانی به مدیران موسسه جهت انجام برنامه ریزی دقیق تر و نظارت بیشتر خواهند نمود.

مقطع تحصیلی : سالهای اول ، دوم و سوم دبیرستان

نام طرح ها : طرح تثبیت ، طرح ارتقا معدل و طرح جهش

با توجه به تأثیر رو به فزونی معدل سالهای پایه در نمره کل کنکور سراسری و همچنین در جهت تقویت بنیه علمی دانش آموزان که در سالهای پایه  بیشترین ضریب شکل گیری را به خود اختصاص می دهد و به منظور افزایش عمق یادگیری و همچنین تثبیت مطالب آموخته شده در طول سال تحصیلی و ایجاد زمینه های لازم برای کسب موفقیت کامل در امتحانات میان ترم ، پایان ترم و نهایی ، موسسه علوی طرحی را با عنوان طرح تثبیت ویژه دانش آموزان دبیرستانی اجرا می نماید.

از مهمترین ویژگی این طرحها می توان به موارد ذیل اشاره نمود

 • یادگیری مطالب به صورت کاملأ مفهومی و ادراکی انجام می شود.
 • همزمان با آموزش مطالب به روش مفهومی ، دانش آموزان با روشهای تستی و نحوه ی پاسخ گویی به سوالات چهار گزینه ای مرتبط به مباحث درسی خود آشنا می شوند.
 • آزمونهای آزمایشی برگزار شده ویژه دبیرستان شامل ۱۲ مرحله می باشد که مباحث ارائه شده در بودجه بندی آزمونها کاملأ با هدف ارتقا معدل و تسلط کامل به مباحث کتابهای درسی طراحی شده است.
 • دو مرحله آزمون تشریحی ویژه امتحانات نیم ترم اول و امتحانات پایان ترم و نهایی در سالهای پایه طراحی گردیده که به صورت هماهنگ و کشوری و با کلید شبیه به امتحانات نهایی تصحیح و نتایج آماری دقیق به داوطلبان اعلام می گردد.
 • به تمامی دانش آموزان سالهای اول ، دوم و سوم دبیرستان ، کتابهای همراه و کار در تمامی دروس عمومی و اختصاصی بصورت کاملأ رایگان داده می شود که این منابع شامل خلاصه دروس ، نمونه سوالات امتحانی ، نمونه تستهای میکروطبقه بندی شده به همراه پاسخ کاملأ تشریحی است، که تعداد این کتابها حدود ۱۷ جلد می باشد .
 • برای اولین بار در ایران در فواصل زمانی بین آزمونهای کشوری که ۳ هفته یکبار برگزار می شود ، آزمونهای مشاور هفتگی با بودجه بندی مباحث مشخص و با هدف ارائه برنامه مطالعاتی دقیق هفته به هفته برای دانش آموزان دبیرستانی اجرا می شود که تعداد آزمونهای مشاور ۱۵ مرحله می باشد که تمامی این آزمونها نیز به صورت کشوری تصحیح و نتایج آن اعلام میگردد.
 • برای اولین در کشور نتایج آزموهای آزمایشی و مشاور در روز برگزاری آزمون به موبایل اولیا با با هدف اطلاع کامل ایشان از روند تحصیلی دانش آموزان پیامک گردیده و دو نوع کارنامه تحلیلی و درصدی به دانش آموزان ارائه می شود.
 • به مدارس و آموزشگاه های طرف قرارداد نیز گزارشهای مدیریتی شامل گزارش مدیر ، گزارش مشاور، دبیر و کلاس و …. داده می شود که این گزارشها کمک شایانی به مدیران موسسه جهت انجام برنامه ریزی دقیق تر و نظارت بیشتر خواهد نمود.

 

مقطع تحصیلی : سال سوم هنرستان در تمامی رشته های تخصصی

طرح : طرح ویژه فنی و حرفه ای- کار و دانش

با توجه به گرایش روز افزون دانش آموزان جهت تحصیل در رشته های مهارتی و با در نظر گرفتن سیاستهای آموزشی دولت مبنی بر تشویق داوطلبان برای انتخاب رشته های فنی و مهارتی و بازار کار خوب این رشته ها و نیاز جامعه به افراد متخصص و تکنسین در زمینه های مختلف صنعتی ، موسسه علوی اقدام به ارائه طرح ویژه در این زمینه نموده بطوریکه در این طرح هم به نیازهای دانش آموزان فنی و حرفه ای و هم به نیاز دانش آموزان کار و دانش با توجه به گرایش و دروس پایه ای و تخصصی ایشان ، پاسخ داده شود.

از ویژگی های منحصر به فرد این طرح می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

 • تنها موسسه ای در کشور که در بیش از ۹۰% رشته های تخصصی فنی حرفه ای و کاردانش اقدام به ارائه خدمات جامع آموزشی شامل طرح درس ، آزمونهای آزمایشی ، منابع کمک آموزشی و مشاوره ای تخصصی در این زمینه نموده است ، موسسه علوی می باشد.
 • در تمامی رشته های فنی حرفه ای موسسه علوی اقدام به تولید منابع کمک آموزشی در تمامی دروس عمومی ، پایه و تخصصی شامل خلاصه دروس ، نکات تستی ، نمونه سوالات چهار گزینه ای مرتبط به مباحث مختلف به همراه سوالات کنکور هنرستان در سالهای گذشته و پاسخهای کاملأ تشریحی می باشد ، نموده است که این منابع کمک شایانی به افزایش آمادگی داوطلبان جهت شرکت در آزمون سراسری می نماید. (شایان ذکر است تمامی کتابهای کمک آموزشی به صورت کاملأ رایگان به داوطلبان شرکت کننده در آزمونها و یا کلاسهای علوی ارائه می شود و این کتابها توسط کادر مجرب از مؤلفین و طراحان سوالات کنکور هنرستان تولید و تالیف گردیده است)
 • همراه با آزمونهای آزمایشی فنی و حرفه ای که ۱۴ مرحله می باشد ، برای اولین بار تعداد ۱۵ مرحله آزمون مشاور هفتگی با هدف شناخت دقیق نقاط ضعف و قوت داوطلبان بصورت مبحثی برگزار می شود.
 • تنها موسسه ای در کشور که در یک ماه مانده تا کنکور ، اردوی علمی جمع بندی برگزار می نماید ، موسسه علوی است که در این اردو هم زمان با برگزاری سه مرحله آزمون جامع و شبیه سازی به داوطلبان که باعث آشنایی ایشان با بیش از ۱۰۰۰ تست شبیه کنکور سراسری به همراه روشهای پاسخگویی صحیح می باشد ، دو جلد کتاب شب کنکور با هدف جمع بندی مطاب شامل خلاصه دروس عمومی ، پایه و تخصصی به تفکیک هر رشته به داوطلبان محترم ارائه می گردد.
 • به تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمونهای آزمایشی کشوری و آزمونهای مشاور هفتگی دو نوع کارنامه درصدی و تحلیلی داده می شود که به بررسی دقیق وضعیت علمی داوطلب در هر درس و در هر سوال نسبت به سایر شرکت کنندگان می پردازد.
 • به مدارس و آموزشگاه های طرف قرارداد نیز گزارشهای مدیریتی شامل گزارش مدیر ، گزارش مشاور، دبیر و کلاس و …. داده می شود که این گزارشها کمک شایانی به مدیران موسسه جهت انجام برنامه ریزی دقیق تر و نظارت بیشتر خواهد نمود.

مقطع تحصیلی : اول تا ششم دبستان

طرح ویژه دبستان علوی و آمادگی آزمون تیزهوشان و مدارس خاص

یکی دیگر از خدمات آموزشی موسسه علوی ، ارائه خدمات جامع آموزشی به دانش آموزان مقطع دبستان می باشد . این خدمات با بکارگیری بهترین کادر مؤلفین و صاحب نظران در این بخش تولید و طراحی گردیده است تا بتواند خدمات منحصر بفرد و کاملی را با توجه به خلأ موجود در این مقطع به مدارس ، آموزشگاه ها ، دانش آموزان و اولیا ایشان ارائه نماید.

از مهمترین خدمات ارائه شده در این مقطع می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • ارائه طرح درس دقیق و جامع شامل تعداد جلسات ، مباحث تدریس شده ، روش تدریس در تمامی دروس از پایه اول تا ششم
 • برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی با توجه به توانمندیهای دانش آموزان در هر پایه
 • ارائه کتابها و مفاهیم مکمل آموزشی شامل آموزش ، تمرین ، کار در منزل و نکات مهم و مباحث مکمل آموزشی
 • ارائه مجلات و اطلاعات مکتوب آموزشی ، مشاوره ای و روانشناختی ویژه اولیاء در مورد نحوه ی ارتباط با دانش آموز
 • ارائه کارنامه کشوری با فاکتورهای متناسب با این مقطع تحصیلی به همراه نمودارهای دقیق پیشرفت تحصیلی
 • برگزاری طرح آمادگی آزمون تیزهوشان ویژه دانش آموزان سال ششم دبستان شامل ۱۳ مرحله آزمون پیشرفت تحصیلی و آزمون ویژه تیزهوشان
 • ارائه کتابهای همراه شامل تمرینها ، مباحث تکمیلی در دروس علوم ، ریاضی و فارسی ویژه آزمون آمادگی تیز هوشان
 • ارائه طرح درس ویژه آزمون تیزهوشان شامل روش تدریس ، مباحث مورد آموزش و …