اثر قطعی معدل سوابق تحصیلی در کنکور و تفاوت آن با اثر مثبت

اینکه هر ساله کنکور سراسری دستخوش تغییرات هیجان انگیزی می شود نه تنها موضوع جدیدی نیست بلکه آنقدر به موضوع روتینی تبدیل شده که تنها برای چند روز ایجاد رعب و استرس می کند و بلافاصله فروکش می کند پنداری که از همان ابتدای بشریت این قضیه تعریف شده است و چیز جدیدی نیست.

کنکور ۹۸ نیز از این قضیه مستثنی نیست و زمزمه هایی از تاثیر قطعی معدل در کنکور به گوش می رسد.

شاید بگویید خب این موضوع که جدید نیست، چند سالی است که کنکور با تاثیر معدل سوابق تحصیلی مورد بحث همگان است همین جا باید یادآوری کنیم که تا سال گذشته معدل سوابق تحصیلی تاثیر مثبت داشت اما از امسال بحث تاثیر قطعی آن مطرح شده.

حال به تفاوت این دو عنوان می پردازیم:

تاثیر مثبت معدل سوابق تحصیلی در کنکور بدین معنی است که اگر تراز معدل سوابق از تراز کسب شده شما در کنکور بیشتر باشید، تاثیر مثبت خواهد داشت و تراز نهایی شما را بهتر خواهد کرد .

در تاثیر قطعی چه تراز معدل سوابق شما بالاتر از تراز کنکور باشد و چه پایین تر باشد تاثیر خود را خواهد داشت و کسانی که سوابق تحصیلی مطلوبی ندارند مانند سال های قبل دیگر راه فراری نخواهند داشت.

در واقع وضعیت موجود را می توانیم به سه حالت زیر تعریف کنیم:

حالت اول: اگر تراز سوابق تحصیلی با تراز کسب شده در آزمون برابر باشد، تراز نهایی برابر خواهد بود . (بدون تاثیر)

حالت دوم: اگر تراز سوابق تحصیلی از تراز کسب شده در آزمون کنکور کمتر باشد،در تراز نهایی نتیجه ی منفی خواهد داشت.

حالت سوم: اگر تراز سوابق تحصیلی از تراز کسب شده در آزمون کنکور بیشتر باشد، در تراز نهایی نتیجه مثبت خواهد داشت.

باور بفرمایید آرزوی قلبی ما این است که شما به عنوان دانش آموز کنکوری یا در دسته ی سوم باشید یا حداقل در دسته ی اول.

اما اگر در دسته ی دوم هم هستید نگران نباشید از آنجا که آموزش و پرورش ما برای هر مشکلی یه راه حل منطقی دارد امسال هم برای کنکوری های ۹۸ راه حل ترمیم معدل را مطرح کرده است.

شما برای ترمیم معدل می توانید به آموزش و پرورش مراجعه کنید و نمراتی که می دانید باعث پایین آمدن معدل شما شده دوباره آزمون دهید و نمره ی مطلوب را کسب نمایید فقط امیدواریم جزو دانش آموزانی نباشید که باید ۹۰% دروس خود را مجددا آزمون دهند.

خب این راه حل برای کنکوری های ۹۸

 و اما دانش آموزان عزیزی که هنوز تا کنکور چند سالی زمان دارند:
شما وضعیت بهتری دارید از همین امسال می توانید با برنامه ریزی دقیق دنبال مدارس خوب باشید و صد البته دبیران خوب را اصلا فراموش نکنید. از همین امسال منطقی تصمیم بگیرید تا درگیر ترمیم معدل نباشید و بتوانید با خیال راحت به کنکور بپردازید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر و با شماره ۰۲۱۶۴۲۶ تماس حاصل فرمایید.

۱۳۹۷-۰۵-۰۷

۰دیدگاه دراثر قطعی معدل سوابق تحصیلی در کنکور و تفاوت آن با اثر مثبت"