امتحان نهایی یا کنکور ؟

با توجه به تغییرات جدید سیستم آموزشی کشور ، در سال ۹۸ دانش آموزان سال دوازدهمی با دو چالش بزرگ آزمون نهایی و آزمون کنکور مواجه هستند و این استرس بزرگی برای دانش آموزان دوازهمی همراه دارد.

همچنین به دلیل جدید بودن این متد آموزشی حتی دبیران و مدیران مدارس هم تا حدودی بلاتکلیف هستند و هنوز نمی توانند به قطعیت بگویند که چه روشی برای نتیجه بخشی صد در صد در این دوره پیشنهاد کنند.

حال این سوال مطرح می شود: به راستی کدامیک مهم تر است؟

 کنکور یا آزمون نهایی؟

وقتی موضوع دانشگاه به میان می آیند اولین موردی که در ذهن ما نقش می بندد آزمون کنکور مهم ترین چالش به نظر می رسد اما وقتی می گوییم معدل نهایی تاثیر به سزایی در رتبه ی کنکور دارد باز هم دو گانگی این موضوع خود نمایی می کند و شک و شبهه های زیادی را به همراه دارد.

چالش بعدی این است که کنکور دقیقا یک ماه بعد از آزمون های نهایی برگزار

 می شود پس زمانی که به دوره ی طلایی معروف است و در واقع زمان دوره ی نهایی و مرور نکات تستی و جمع بندی است باید فدای استرس آزمون های نهایی شود.

و باید به این نکته توجه داشته باشیم که کنکور فقط شامل مطالب سال دوازدهم نیست بلکه مطالب سال دهم و یازدهم را نیز در بر می گیرد.

حال اگر مدارس بتوانند با برنامه ریزی منطقی راه حل خوبی برای این دو چالش در کنار هم پیدا کنند می توانند موفق باشند که در آخر موفقیت دانش آموزان در آزمون نهایی و آزمون بزرگ کنکور را نیز در بر دارند.

۵ برنامه ی ویژه دبیرستان های علوی برای دوازدهمی ها:

  • تجربه نشان داده افرادی که از تابستان شروع به درس خواندن کردند بسیار موفق تر از افرادی هستند که از مهر ماه شروع کردند، در واقع شروع مناسب باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در دانش آموز شده و فشار درسی وارده را کنترل می کند در ضمن زمان بیشتری برای دوره و تست دارند.

  • آموزش مطالب و فنون تست زنی همزمان با یادگیری مطالب درسی است یعنی مشاورین و کادر دبیران طوری برنامه ریزی کرده اند که کلاس درسی و کلاس کنکور هم زمان برگزار گردند.

  • برنامه ریزی اردوهای آموزشی مختلف که بزرگ ترین آن اردوهای نوروزی است در این اردوها علاوه بر اینکه دانش آموزان از زمان خود نهایت استفاده را می برند می توان گفت زمان از دست رفته در فصل امتحانات نیز جبران می گردد.

  • آزمون های جامع و شبیه ساز کنکور با کارنامه های تفصیلی و تحلیلی که توسط مشاورین محترم روند پیشرفت دانش آموز مشخص می گردد و اگر خدایی نکرده دانش آموز در درسی ضعفی داشته باشد توسط مشاورین ریشه یابی و حل

می گردد.

  • کادر حرفه ای دبیران علوی تشکیل شده از دبیران به نام کشور هستند که علاوه بر حرفه ای بودن در زمینه ی تدریس کنکور های سال قبل را تحلیل کرده اند و با توجه به تحلیل های انجام شده به طبقه بندی محتوای آموزشی می پردازند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر و با شماره ۰۲۱۶۴۲۶ تماس حاصل فرمایید و یا به صفحه ی ثبت نام مراجعه کنید.

 

۱۳۹۷-۰۴-۰۲

۰دیدگاه درامتحان نهایی یا کنکور ؟"