اهمیت شرکت در کلاسهای تابستانی

با شروع تعطیلات تابستان بچه‌ها از درس ومدرسه فاصله می‌گیرندپژوهش‌‌ها نشان می‌دهند که تعطیلات تابستان می تواند آموخته‌های ریاضی و مهارت‌های خواندن را از ذهن دانش‌آموزان پاک کند. با شروع سال تحصیلی، معادل ٢ ماه طول می کشد تا رشد مغز دانش آموزان به مسیر یادگیری برگردد.

برای جبران اتلاف یادگیری در تابستان باید معادل ۶ هفته از فصل پاییز صرف بازآموزی مواد درسی قبلی شود.

دانش آموزانی که هر سال اتلاف یادگیری در تابستان را تجربه کرده اند؛  به طور متوسط معادل ٢ دو سال از همسالان خود  که در تابستان مشغول فعالیت آموزشی بوده اند عقب هستند..

برای جلوگیری از اتلاف یادگیری در طول تعطیلات تابستان باید حداقل هفته ای ۴ چهار ساعت صرف یادگیری شود.

برنامه ریزی علوی برای فصل تابستان به دو صورت زیر می باشد:

  • برنامه ریزی تابستانه برای سال دوازدهمی ها:

با توجه به برنامه ریزی جدید سال دوازدهمی ها و همزمانی تقریبی کنکور و آزمون نهایی و مشکلات پیش رو. مشاورین علوی برنامه ای چیدند که دروس سال دهم و یازدهم که لازمه ی موفقیت در کنکور هستند در تابستان مرور شوند و تست های مربوط به آن ها به کمک دبیران حاذق تدریس و حل می شوند. همچنین قسمتی از دروس سال دوازدهم نیز طی تابستان تدریس می شود تا دانش آموزان در طی سال تحصیلی فرصت بیشتری برای تمرین و تست داشته باشند.

  • برنامه ریزی تابستانه سایر پایه های تحصیلی:

مشاورین دبستان ها و متوسطه های علوی برنامه ریزی کرده اند که طی آن بخشی از کتب درسی در فصل تابستان تدریس می شوند . با این برنامه ریزی فشار درسی بر دانش آموزان در طول سال کمتر می شود . وقت بیشتری برای یادگیری دروس خود در سطح بالاتر دارند . هم چنین برای آزمون های دوره ای نیز زمان دارند تا برنامه ریزی شخصی خود را داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مشاورین علوی با شماره ۰۲۱۶۴۲۶ تماس حاصل بگیرید.

۱۳۹۷-۰۴-۱۳

۰دیدگاه دراهمیت شرکت در کلاسهای تابستانی"