با درس هایی که دوستشان نداریم چه کنیم؟

بسیاری از دانش آموزان نبست به یک سری دروس واکنش منفی دارند، این واکنش منفی

می تواند ناشی از ضعف دانش آموزان پیرامون یک درس و یا عدم علاقه به موضوع درسی مربوطه باشد و این موضوع همیشه مشکلات بسیاری را بین والدین، اولیا مدرسه و حتی خود دانش آموزان به همراه دارد.

درواقع تمامی کتاب های درسی حائز اهمیت هستند و شما با توجه به سلیقه فردی و علاقه هایتان حق حذف درسی را به هیچ عنوان ندارید، به یاد داشته باشید که نمره ی تراز در کارنامه ی آزمون کنکوری شما بسیار مهم است و با توجه به نمره ی تراز می توانید دانشگاه و یا رشته مورد علاقه ی خود را قبول شوید حال یک مثال برایتان می زنیم تا به درک درستی از تراز برسید:
آیا می دانستید تفاوت تراز داوطلبی که درسی را صفر می زند با داوطلبی که همان درس را ۱۰% می زند، حدوده ۵۰۰۰ نمره ی ترازی است؟

پس به جای آنکه دنبال روش غیر منطقی کنار گذاشتن درسی باشید به دنبال راه حل این مشکل باشید.

در اینجا ما ۴ روش پیشنهادی برای حل مشکل ذکر شده را برایتان داریم:

  • بدترین درس را در بهترین زمان بخوانید:

قورباغه ات را قورت بده!

این اصطلاح را برایان تریسی برای کتابش استفاده کرد و منظورش این بود که : کار سخت و مهم را همان ابتدا انجام دهید.

معمولا اغلب دانش آموزان زمان ابتدایی مطالعه ی خود را روی درسی که علاقمند هستند، می گذارند و درسی را که دوست ندارند را یا نمی خوانند و یا در انتهای برنامه مطالعه دروس روز خود قرار می دهند،که انرژی کافی برای آن نمی گذارند.  لذا پیشنهاد می شود،اگر در درسی ضعف دارید آن را در اولویت مطالعه ی خود قرار دهید بنابراین، درس سخت تر می بایست در بالاترین جای جدول برنامه ریزی شما قرار گیرد.

  • بدترین درس را با پرانرژی ترین حالت روحی خود بخوانید:

درسی را که دوست ندارید زمانی مطالعه کنید که سرشار از انرژی هستید، به هیچ عنوان درسی را که ضعف دارید در مواقع خستگی نخوانید

  • کتاب های کمک آموزشی مناسب انتخاب کنید:

سعی کنید برای دروسی که در آن ضعف دارید و به اصطلاح دروس خشکی هستند از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید که با بیانی آسان و شیرین برایتان درس را بازگو می کنند.

  • جمعی درس بخوانید:

    درسی را که به نظرتان سنگین و فهم آن سخت است را به صورت دسته جمعی با دوستانتان بخوانید با این روش  سختی مطالعه برایتان آسان تر می شود .

۱۳۹۷-۰۷-۱۰

۰دیدگاه دربا درس هایی که دوستشان نداریم چه کنیم؟"