برای کسب یک نتیجه ی مناسب در آزمون های دوره ای چگونه برنامه ریزی کنیم؟

 

همان طور که در جریان هستید آزمون های دوره ای (مبحثی)  یکی از بهترین روش ها برای مطلع شدن از وضعیت تحصیلی شما می باشد، در واقع با آزمون های دوره ای نه تنها شما با برنامه ای دقیق و حساب شده به مطالعه ی دروس خود می پردازید بلکه با نتیجه ی آزمون خود

می توانید بفهمید که در کدام درس ها ضعیف هستید و یا در کدام دروس نحوه ی تست زدن و یا مطالعه ی شما اشتباه بوده تا بتوانید با کمک مشاور خود این موارد را بر طرف کنید و از همه مهمتر شما آماده می شوید تا در آزمون های جامع خود نتایج خوبی بگیرید و در نهایت رتبه ی بسیار عالی در کنکور سراسری متناسب با تلاش خود کسب کنید.

آزمون های دوره ای (مبحثی) علوی با برنامه ریزی دقیق مشاوران علوی و طراحی سوالات توسط مجرب ترین تیم مولفان کشور به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه را کسب کنید و به رتبه ای که از کنکور خود توقع دارید برسید.

نکات طلایی برای داشتن نتیجه ی خوب در آزمون های دوره ای:

  • آزمون های علوی در بازه ی های زمانی ۳ هفته ای برگزار می گردند، برای برنامه ریزی هر آزمون بهتر است ۲ هفته ی ابتدایی را دانش آموزان به یادگیری مفهومی و آموزشی مباحث آزمون بپردازند و جهت تکمیل فرآیند یادگیری خود تست های آموزشی (شامل تست های سراسری و تست های سطح بندی شده ) را در برنامه خود قرار دهند.

  • هفته ی آخر ، از خودتان یک پیش آزمون دوره ای ( آزمون شبیه ساز ) بگیرید ، سوالات این آزمون را از مشاوران خود بخواهید، این آزمون را خوب رفع اشکال کنید واگر در تست هایی که غلط زده اید مشکل مفهومی داشته اید ، می بایست مبحث مربوطه را مجددا مرورکنید و از تیپ تست هایی که در این پیش آزمون نتوانستید جواب بدهید یا غلط زده اید ، از کتاب تست خود آن را پیدا کرده و مجددا از آن قسمت تست حل کنید .

  • یک روز باقیمانده به آزمون را به مرور و دوره ی مطالب حفظی بپردازید این مطالب حفظی شامل: تاریخ ادبیات ، لغات ادبیات، زبان،  عربی و … می باشد. و دانش آموزان رشته ی تجربی مرور خلاصه نویسی زیست و شیمی در این دوره می تواند کمک شایانی کند.

  • برنامه آزمونهای علوی بسیار دقیق می باشد و هر دانش آموزی اگر برنامه ریزی دقیق برای خود داشته باشد می تواند در طول ۳ هفته ، خود را به تمام بخش های تعیین شده از هر درس برساند اما اگر در یکی از آزمون های دوره ای از برنامه عقب ماندید، استرس نگیرید سعی کنید در همان بخش هایی که خواندید تسلط کامل داشته باشید اما یادتان باشد این اتفاق نباید همیشگی باشد، اگر این اتفاق برای شما تکرار شد حتما مشاور خود را در جریان بگذارید تا با هم عوامل این مشکل را ریشه یابی کنید و آن را حل کنید.

  • تحلیل بعد از هر آزمون فراموش نشود، در مقاله ی بعدی نحوه ی تحلیل آزمون ها را برایتان خواهیم گفت، اما در نظر داشته باشید تحلیل هر آزمون به اندازه ی خود آزمون اهمیت دارد شما باید اشتباهات خود را در هر آزمون بررسی کنید و آن ها را رفع کنید، این روش به نتیجه ی خوب آزمون های بعدی شما نیز کمک خواهد کرد.

  • در طول ۳ هفته فرصت بین آزمون ها هنگامی که تست می زنید حتما پاسخ نامه ی مربوط به آن را بخوانید حتی اگر تست را درست زده بودید، شاید نکته ی جدیدی در آن تست نهفته است که شما از آن بی خبرید.

  • آزمون های دوره ای مقدمه ای برای آزمون های جامع و کنکور شماست پس حتما آن را جدی بگیرید و یادتان باشد هر نتیجه ی خوبی که شما از آزمون های دوره ای بگیرید به شما کمک خواهد کرد تا یک قدم به هدف خود نزدیک تر شوید.

 

 

 

 

 

 

۱۳۹۷-۰۷-۲۹

۰دیدگاه دربرای کسب یک نتیجه ی مناسب در آزمون های دوره ای چگونه برنامه ریزی کنیم؟"