بهترین برنامه دوره تابستان

سال دوازدهمی ها ی عزیز خسته نباشید!

بعد از کلی استرس پیرامون تغییرات نظام جدید و انتخاب مدرسه ی خوب برای سال سرنوشت سازتون ، نوبت به برنامه ریزی درسی در فصل تابستان رسیده که اصول آموزش در دوره تابستان ۱۰ هفته می باشد.

کسانی که از اول تابستان با برنامه ریزی دقیق به درس خواندن پرداختن که باید گفت کارتون عالیه فقط سعی کنید تا آخر تابستان هم به همین روند ادامه بدید و اما کسانی که هنوز شروع نکردند درسته نیمی از تابستان گذشته ولی هنوز هم فرصت جبران باقیست و تابستان فرصت طلایی برای پیشی گرفتن از سایر دانش آموزان است.

همان طور که بارها گفتیم رمز موفقیت در برنامه ریزی فردی با توجه به سابقه و وضعیت تحصیلی دانش آموزان است.

در زیر به ۵ نکته طلایی پیرامون برنامه ریزی تابستان اشاره می کنیم:

 • نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و بر دروسی که ضعف دارید تمرکز بیش تر کنید.

 • درس هایی که در سال ها قبل در موردشان کم کاری داشتید نیاز به وقت بیشتری دارند.

 • در دوره تابستان ۹۷ باید تقریبا ۳/۱ مباحث کنکور سراسری را مسلط شوید ، به دلیل اینکه پس از سال جدید درگیر آمادگی برای آزمون های نهایی خواهید شد ، بنابراین کسانی که در دوره تابستان در مدرسه هستند طبق برنامه ریزی مشاورین مدرسه خود عمل کنند و کسانی که در خانه مشغول به درس خواندن هستند بهتر است مرور و تست زدن دروس پایه یعنی سال دهم و یازدهم را شروع کنند و تا آخر سال ۹۷ باید ۹۰ در صد از منابع کنکور را به پایان برسانند.

 • دروس موثر در کنکور را با توجه به رشته ی تحصیلی خود بشناسید و برای بهتر شدن آن ها برنامه ریزی کنید برای مثال برای رشته ریاضی درس حسابان و فیزیک و برای رشته تجربی درس زیست شناسی و شیمی جزو دروس موثر کنکور هستند .

 • در زیر پیشنهاد هایی برای دروس مشترک و عمومی در قالب برنامه ریزی طلایی به شما تقدیم می کنیم:

 • درس ادبیات فارسی:

بهتر است بر مبحث قرابت معنایی و آرایه های ادبی توجه بیشتری شود.

 • درس عربی:

درک مطلب از بهترین منابع برای مرور و یادگیری درس عربی است زیرا هم معنای لغات در آن دیده می شود و هم قواعد و نکات عربی پس می توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

 • دین و زندگی:

مفهوم و معنای آیات آسمانی و همچنین احادیت از موارد بسیار مهم در کنکور هستند پس در برنامه ی خود توجه ویژه ای با آنها داشته باشید.

 • زبان انگلیسی :

  حتما در طول تابستان هر هفته دو ریدینگ را مطالعه داشته باشید و در مورد لغات نیز می توانید از فلش کارت های آماده استفاده کنید و یا خودتان فلش کارت درست کنید و در هر حالی که احساس کردید کمی وقت مفید دارید به مرور آن ها بپردازید.

 

 

فقط به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید این روزهای طلایی تابستان را از دست دهید و به مشاوران و مدارس مورد اعتماد مراجعه کنید زیرا با وجود درگیری در آزمون نهایی پس از سال نو فرصت زیادی برای کنکور نخواهید داشت.

در حال حاظر دبیرستان های علوی با تیم دبیران عالی رتبه و مشاوران برتر ، برنامه ریزی به صورت فردی و گروهی برای دانش آموزان را تدارک دیده و با توجه به هدف والا و برنامه ریزی دقیق خود در خدمت دانش آموزان عزیز می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تلفن ۰۲۱۶۴۲۶ تماس بگیرید.

 

۱۳۹۷-۰۵-۲۳

۰دیدگاه دربهترین برنامه دوره تابستان"