بهترین مکان برای مطالعه

مکان مطالعه شاید به ظاهر بی اهمیت و موضوع بسیار ساده ای باشد اما برای کسی که می خواهد مطالعه مفید و میزان یادگیری بالایی داشته باشد مکان مطالعه امری بسیار حائز اهمیت است .

در این مقاله می خواهیم به دو مکان مناسب برای مطالعه درسی یعنی خانه و کتابخانه بپردازیم.

شرایط لازم جهت داشتن مطالعه سودمند در خانه:

  • جای ثابت: سعی کنید در هنگام مطالعه از راه رفتن و چرخیدن در اتاق بپرهیزید. مطالعه پشت میز با صندلی راحت می تواند به یادگیری شما کمک بسیاری کند و از خستگی زود هنگام شما جلوگیری کند.

  • نور: نور مناسب برای مطالعه بسیار مهم می باشد بهترین نور برای اتاق مطالعه ترکیب نور سفید و زرد است ، بهتر است از داشتن هر کدام از این نورها به طور تکی خودداری کنید.همچنین میزان نور باید استاندارد باشد یعنی نه آنقدر زیاد باشد که چشم را بزند و نه آنقدر کم باشد که به چشم فشار آید.

  • دما: درجه ی هوای مناسب در محیط بین ۲۰ تا ۲۵ است. توجه کنید دما یکی از بزرگترین عوامل حواس پرتی می باشد، اگر محیط زیاد گرم باشد باعث خواب آلودگی می شود و اگر زیاد سرد باشد کوچکترین تمرکزی هنگام مطالعه نخواهید داشت پس یک محیط استاندارد با توجه به سرمایی و یا گرمایی بودن خود برای اتاق مطالعه ایجاد کنید.

  • دکور: سعی کنید آن قسمتی از اتاق که محل مطالعه ی شماست دکور ساده ای داشته باشد. به هیچ عنوان مقابلتان آینه نباشد و یا لوازمی که برای شما تجدید خاطره می کند و شما را به فکر فرو می برد در دیدتان نباشد.

بهتر است میز مطالعه رو به دیوار باشد هر چقدر محدوده ی دید کمتر باشد تمرکز شما بیشتر خواهد بود.

 

بهترین مکان برای مطالعه خانه ی شماست زیرا می توانید تمامی موارد ذکر شده را در آن ایجاد کنید و اتاقی با توجه به استاندارد های خود داشته باشید اما اگر به دلایلی مانند سر و صدای زیاد، شلوغی بیش از حد و یا کوچک بودن خانه

نمی توانید مطالعه در خانه داشته باشید گزینه ی بعدی کتابخانه است.

شرایط لازم برای داشتن مطالعه ای سودمند در کتابخانه:

  • حدالامکان نزدیک ترین کتابخانه را به محل سکونت خود انتخاب کنید تا مدت زیادی را در رفت و آمد نباشید و خسته نشوید.

  • حواستان باشید به کتابخانه می روید تا درس بخوانید نه اینکه با دیگر اعضای کتابخانه وقت بگذرانید.

  • نیمه ی دوم سال و فصول امتحانی اوج شلوغی کتابخانه هاست برای مطالعه در این روزها برنامه ریزی کنید و اگر می توانید این دوره را در خانه درس بخوانید.

  • سعی کنید در کتابخانه پشت میزهای تک نفره بشینید نه میزهای گرد مشترک با افراد دیگر.

  • در ایام تعطیل رسمی کتابخانه ها تعطیل می باشند پس برای مطالعه در این روزها هم برنامه ریزی ویژه داشته باشید.

 

۱۳۹۷-۰۶-۱۷

۰دیدگاه دربهترین مکان برای مطالعه"