سخنی با والدین کنکوری ها

پدران و مادران عزیز آیا می دانستید در این روزهای سرنوشت ساز فرزندانتان مهمترین نقش را شما ایفا می کنید؟

نقش اولیا در مورد فرزندان کنکوری بسیار حائز اهمیت می باشد شاید به جرات بتوان گفت کنترل استرس و میزان عصبی بودن فرزندان در بازه ی زمانی کنکور مستقیما بر عهده اولیا است.

گام اول ایجاد محیطی امن و آرام در خانه می باشد، تا جایی که امکان دارد رفت و آمد های دوستانه و فامیلی و یا مهمانی رفتن ها را به حداقل برسانید، منظور این نیست که تمام وقت در خانه مشغول تست زدن و درس خواندن باشند بلکه باید با برنامه ریزی دقیق در کنار درس خواندن به تفریحات و ورزش هم اهمیت داده شود.

گام دوم این است که اولیا خودشان مشاور و روانشناس فرزندان خود باشند.

به نکات زیر توجه کنید:

  • به جای سرکوفت زدن به فرزندان که اگر زودتر شروع می کردی حتما قبول می شدی ، بگویید “نگران نتیجه نباش با توجه به زمانی که گذاشتی حتما نتیجه خواهی گرفت.”

  • از واژه هایی مانند خانم دکتر، آقای مهندس، خانم وکیل و …. استفاده نکنید زمان استفاده از این واژه ها بعد از نتیحه قبولی می باشد و قبل از کنکور نه تنها در فرزندان ایجاد اشتیاق و امیدواری نمی کند بلکه ایجاد ترس و استرس نیز می نماید.

  • نگویید “اگر امسال قبول نشوی سال دیگر هم پشت کنکور می مانی “بلکه بگویید “شما تلاشت را کردی نتیجه را به خدا بسپار.”

  • به جای آنکه قبولی کنکور بچه های فامیل یا دوستان را بارها برایشان مرور کنید بگویید “به دیگران توجه نکن هر کس به اندازه ی توان خودش تلاش می کند و نتیجه می گیرد.”

  • به هیچ عنوان از جمله ی همه منتظرن تا ببینن امسال چه رشته ای قبول می شوی استفاده نکنید این جمله به طرز شدیدی ایجاد استرس و ترس می کند.

و اما گام سوم، در ماه های آخر فرزندانتان نهایت استرس و خستگی را تجربه می کنند وظیفه ی شما در این زمان ایجاد دلگرمی و تشویق آنها است.

سعی کنید مشکلات فرزندانتان را بشناسید و برای حل آن ها تمام سعیتان را به کار گیرید به طور مثال در ماه ها و هفته های آخر دانش آموزان از دوره های تکراری کتاب ها و جزوات خسته می شوند. پس به دنبال یک شیوه ی جدید برای دوره ی آن ها باشید.

بسته های آموزشی کنکور ۸۰ درصد در ۸۰ ساعت یکی از بهترین راه حل ها برای رفع این مشکل می باشد ، با این بسته های آموزشی فرزندان شما فقط از طریق دیدن فیلم های آموزشی و نت برداری نکته می توانند بهترین دبیران خصوصی را در خانه داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر با شماره ی ۰۲۱۶۴۰۲۷۲۷۰ تماس حاصل نمایید.

۱۳۹۷-۰۲-۲۴

۰دیدگاه درسخنی با والدین کنکوری ها"