فواید قامت سنجی

فواید قامت سنجی

همان طور که می دانید، وضعیت جسمی و ساختار قامتی، با سلامتی جسمی و روانی در ارتباط است. وضعیت قائم و صحیح، احساس سلامتی فرد  را تقویت می کند و توانایی انجام فعالیتهای روزمره به نحو بهتر، احساس رضایت فرد از انجام کارها، شرکت در انجام فعالیت ها و مهارت ها و یا به عبارتی قابلیت های حرکتی فرد بیشتر می شود.

شکل ستون فقرات و نقش اصلی آن در بدن:

ستون فقرات بخش مهمی از چهارچوب اسکلتی بدن است که یه شکل حرف S کشیده انگلیسی می باشد. ستون فقرات محور اصلی بدن انسان بوده و نقش حیاتی آن حائز اهمیت است، زیرا علاوه بر حفاظت نخاع ، به لحاظ حرکتی نیز نقش غیر قابل انکاری دارد و هرگونه آسیب و تغییر شکل در آن موجب بروز اختلال در عملکرد بدن می شود.

شناسایی به موقع ناهنجاری های قامتی :

وجود ناهنجاری ها ی قامتی تاثیر نامطلوبی بر درک و تصور بدنی به خصوص افراد نوجوان دارد. ناهنجاری ها اگر به موقع شناسایی و درمان نشود ممکن است آثار نامطلوبی بر عملکرد فیزیولوژیک بدن داشته باشند. مانند کایفوز که بر دستگاه تنفسی اثر می گذارد یا کج گردنی که می توانند سبب آسیب به طناب نخانی در قسمت گردنی شود.

قامت شناسی چیست؟

علم قامت سنجی از روش های پیشرفته در شناسایی عارضه های بدنی در کودکان و بزرگسالان می باشد که با روش های نوین اندازه گیری تشخیص زود هنگام عاضه های بدنی را به همراه دارد. مطالعات فراوانی نشان داده اند که افرادی که در سنین پایین عارضه های بدنی آنها تشخیص داده شده است به دلیل بسته نشدن صفحات رشد استخوانی تا حدود ۹۰ درصد قابل جبران می باشد. قامت سنجی بیشتربن تاکید بر حالت طبیعی بدن را دارد که گاهی از دید والدین پنهان می ماند زیرا اغلب عارضه های بدنی تنها توسط افراد متخصص و دستگاههای مربوط قابل تشخیص است.

 

 

برای دریافت توضیحات بیشتر و یا ثبت نام با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید

۰۲۱-۴۶۲۶

۱۳۹۷-۰۱-۲۰

۰دیدگاه درفواید قامت سنجی"