ویژگی های دبستان خوب از نظر اولیا

امروزه با وجود مدارس بسیار زیادی اعم از دولتی و غیر دولتی که در شهر دیده می شود و هر کدام در تبلیغات نقش متفاوتی دارند اما دغدغه ی اولیا پیدا کردن یک مدرسه ی خوب و کارآمد برای فرزندانشان است ، مدرسه ای که علاوه بر عالی بودن در زمینه ی تحصیلی کمک شایانی به تربیت فرزندان و بالا بردن روابط اجتماعی آنها داشته باشد.

در این مقاله به ۵ دغدغه ی مهم اولیا در مورد یک مدرسه خوب اشاره خواهیم کرد:

  • محیطی شاد و دور از استرس در مدرسه

با توجه به اینکه روزانه فرزندان نیمی از زمان خود را در مدرسه سپری می کنند بسیار اهمیت دارد که مدرسه محیطی شاد و به دور از اظطراب باشد.

رابطه دوستانه بین دانش آموزان و مسئولین مدرسه همچنین دانش آموزان با یکدیگر و برنامه ریزی برای برپایی جشن ها ی مختلف و اردوهای تفریحی مختلف می تواند این محیط شاد را برای دانش آموزان ایجاد کند.

  • آموزش آداب اجتماعی و روابط عمومی متناسب با شرایط جامعه

مسئولین و معلمان عزیز مدرسه باید درک بالایی از شرایط اجتماعی حاکم در جامعه داشته باشند و با توجه به این شرایط باید آموزش روابط عمومی صحیح و متناسب با نیاز جامعه را جدی بگیرند.

 

  • جدی گرفتن تدریس زبان انلگیسی به عنوان زبان دوم

با توجه به اهمیت درس زبان انگلیسی در کشور و همچنین بین المللی بودن این زبان در جهان ، یادگیری این زبان به نیاز مبرم جامعه ما تبدیل شده است و بسیار حائز اهمیت است که مدارس ما با برنامه ریزی و متد آموزشی قوی به آموزش زبان انگلیسی بپردازند.

  • آموزش مهارت های زندگی در کنار آموزش مطالب درسی

با توجه به اینکه نسل جدید فوق العاده با هوش هستند و از یک سو در تحت تاثیر شبکه های اجتماعی قرار دارند و از سوی دیگر تحت تاثیر شبکه های ماهواره ای ، به همین منظور باید در مدارس مهارت  های صحیح زندگی آموزش داده شود حتی برای والدین نیز می توان کلاس هایی آموزشی در این باب برگزار گردد.

  • معلمان حرفه ای اما مهربان و دلسوز

در واقع یکی از اصلی ترین رکن برای برقراری ارتباط خوب دانش آموزان با مدرسه

می باشد. خوش برخورد بودن و مهربان بودن معلمان شاخص های اصلی علاقه مندی دانش آموزان به کلاس درس و مدرسه است.

معلمان عزیز باید توجه داشته باشند در کنار جدیت و منش والای خود باید بتوانند ارتباط عاطفی خوبی با دانش آموزان ایجاد کنند.

 

برای مشاوره و توضیحات بیشتر با شماره ۰۲۱۶۴۲۶ تماس حاصل نمایید.

۱۳۹۷-۰۳-۲۴

۰دیدگاه درویژگی های دبستان خوب از نظر اولیا"