اهمیت شرکت در کلاسهای تابستانی

با شروع تعطیلات تابستان بچه‌ها از درس ومدرسه فاصله می‌گیرندپژوهش‌‌ها نشان می‌دهند که تعطیلات تابستان می تواند آموخته‌های ریاضی و مهارت‌های خواندن را از ذهن دانش‌آموزان پاک کند. با شروع سال تحصیلی، معادل ٢ ماه طول می کشد تا رشد مغز دانش آموزان به مسیر یادگیری برگردد.

برای جبران اتلاف یادگیری در تابستان باید معادل ۶ هفته از فصل پاییز صرف بازآموزی مواد درسی قبلی شود.

دانش آموزانی که هر سال اتلاف یادگیری در تابستان را تجربه کرده اند؛  به طور متوسط معادل ٢ دو سال از همسالان خود  که در تابستان مشغول فعالیت آموزشی بوده اند عقب هستند..

برای جلوگیری از اتلاف یادگیری در طول تعطیلات تابستان باید حداقل هفته ای ۴ چهار ساعت صرف یادگیری شود.

برنامه ریزی علوی برای فصل تابستان به دو صورت زیر می باشد:

  • برنامه ریزی تابستانه برای سال دوازدهمی ها:

با توجه به برنامه ریزی جدید سال دوازدهمی ها و همزمانی تقریبی کنکور و آزمون نهایی و مشکلات پیش رو. مشاورین علوی برنامه ای چیدند که دروس سال دهم و یازدهم که لازمه ی موفقیت در کنکور هستند در تابستان مرور شوند و تست های مربوط به آن ها به کمک دبیران حاذق تدریس و حل می شوند. همچنین قسمتی از دروس سال دوازدهم نیز طی تابستان تدریس می شود تا دانش آموزان در طی سال تحصیلی فرصت بیشتری برای تمرین و تست داشته باشند.

  • برنامه ریزی تابستانه سایر پایه های تحصیلی:

مشاورین دبستان ها و متوسطه های علوی برنامه ریزی کرده اند که طی آن بخشی از کتب درسی در فصل تابستان تدریس می شوند . با این برنامه ریزی فشار درسی بر دانش آموزان در طول سال کمتر می شود . وقت بیشتری برای یادگیری دروس خود در سطح بالاتر دارند . هم چنین برای آزمون های دوره ای نیز زمان دارند تا برنامه ریزی شخصی خود را داشته باشند.

تیر ۱۳, ۱۳۹۷

۰دیدگاه دراهمیت شرکت در کلاسهای تابستانی"

    ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>