تحصیل بیش از 7 میلیون دانش آموز با 380 هزار معلم در دوره ابتدایی

صادق پور بیان کرد؛

خبرگزاری پانا: مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در همایش اندیشه برتر آموزش بهتر در باشگاه فرهنگیان استان آذربایجانشرقی گفت: در حال حاضر هفت میلیون و ۱۹۴ هزار دانش آموز با حضور ۳۸۰ هزار نفر معلم در مدارس ابتدایی کشور در حال تحصیل هستند که بیشترین تعداد دانش آموزان مربوطه به پایه اول ابتدایی است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، صادق صادق پور اظهارداشت: درحال حاضر این وزارتخانه با اضافه شدن سال تحصیلی ششم به مقطع ابتدایی با کمبود قابل توجه معلم روبرو است که این تعداد استخدام‌ها پاسخگوی نیاز دوره ابتدایی نخواهد بود.

وی عنوان کرد: اولویت گزینش در آزمون استخدامی دوره ابتدایی با فارغ التحصیلان گرایش‌های مختلف رشته علوم تربیتی است .

صادق پور، با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش ابتدایی گفت: ما تلاش کرده‌ایم با بهره‌گیری از سایر روش‌ها از جمله اضافه کاری، حق التدریس، تدریس مدیر و معاون و حفظ بازنشستگان، کمبود نیروی موجود را در این مقطع جبران کنیم .

وی، بیان کرد: در حال حاضر هفت میلیون و ۱۹۴ هزار دانش آموز با حضور ۳۸۰ هزار نفر معلم در مدارس ابتدایی کشور در حال تحصیل هستند که بیشترین تعداد دانش آموزان مربوطه به پایه اول ابتدایی است.

صادق پور از رشد یک و نیم درصدی دانش آموزان پایه اول ابتدایی در سال‌های اخیر خبر داد و تصریح کرد: تورم رشد تعداد دانش آموزان پایه اول ابتدایی در کشور حدود یک و نیم درصد است که در این بین استان سیستان و بلوچستان با رشد چهار درصدی در صدر جدول رشد تعداد دانش آموزان پایه اول ابتدایی قرار دارد.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش، توسعه گفتمان‌های اتاق معلمان را از دغدغه‌های خود عنوان و خاطرنشان‌ کرد: گفت‌وگوی اتا‌ق‌های معلمان موضوع مهمی است که در کشورهایی همچون ژاپن مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی افزود: در این کشورها محوریت گفت‌وگوهای این اتاق‌ها بر روش‌های موثر تدریس، موارد ارزشمند برای آموزش‌، نتایج کنکورها و .. است و ضروری است ما نیز به طور دقیق بررسی کنیم که معلمان ما در اتاق‌های گفت‌وگو بر چه مباحثی تاکید دارند.

صادق پور، با اشاره به ضرورت توجه به تکنولوژی آموزشی در دوره ابتدایی گفت: طبق صحبت‌های صورت گرفته با دانشگاه فرهنگیان مقرر شده است سرفصل‌های مرتبط با تکنولوژی آموزشی در رشته‌های مختلف این دانشگاه گنجانده شود.

 

۰دیدگاه درتحصیل بیش از 7 میلیون دانش آموز با 380 هزار معلم در دوره ابتدایی"