914مرکز کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان در کشور وجود دارد

حاجیان زاده در کارگروه اجلاس روسای آموزش و پرورش:

خبرگزاری پانا: مدیرعامل کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان گفت: ۹۱۴ مرکز کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان در کشور وجود دارد که به جهت غنی سازی اوقات فراغت و انجام فعالیت های پرورشی فعالیت هایی را انجام می دهند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ علیرضا حاجیان زاده در کارگروه تخصصی بررسی شیوه های موثر در پرورش صحیح دانش آموزان در اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور اظهار داشت: آموزش و پرورش و فعالیت های پرورشی به دو شکل انجام می شود : فعالیت هایی که در زمان مدرسه است و فعالیت هایی که در خارج از مدرسه و در ایام غیردرسی صورت می گیرد.

وی افزود: فعالیتهای پرورشی در آموزش و پرورش بر عهده معاونت پرورشی است و این معاونت است که کارهای فرهنگی را ساماندهی می کند آنچه که مسلم است دانش آموزان بیشتر وقت خود را در فضای بیرون از مدرسه یعنی در جامعه می گذرانند بنابراین باید برای فعالیت های خارج از مدرسه آنها نیز برنامه داشته باشیم که کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان فعالیت های پرورشی خارج از مدرسه را برعهده دارد  .

مدیرعامل کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: البته کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان در اوقات فوق برنامه مدارس نیز حضور دارد و فعالیت هایی را در این زمینه نیز انجام می دهد .

وی خاطرنشان کرد: تولیدات کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان شامل دو بخش است که شامل فیلم ، تئاتر ، اسباب بازی و فیلم که کارهای فاخری نیز در این زمینه داشته و بخش دیگر فعالیت ها شامل فعالیت های فرهنگی کانون در ۹۱۴ مراکز سراسر کشور است .

حاجیان زاده ادامه داد: ۴۲ فعالیت دیگر نیز وجود دارد که محوریت آنها بحث کتاب و کتابخوانی است و شامل سومین مشاعره، کارگاه تولید انیمیشن و .. که گروه های متخصص و متبحری در آن وجود دارد. گاهی اوقات دانش اموزان از ۶ سالگی تا ۱۶ سالگی عضو کانون هستند که این نقطه عطفی برای برنامه ریزی و انجام کارهای فرهنگی است .

وی خاطرنشان کرد: کانون همچنین جشنواره های بین المللی مختلفی را در عرصه های مختلف برگزار می کند و همچنین در زمینه بین المللی نیز در کشورهای مختلف همکاری دارد همچنین اخیرا نیز در صنعت اسباب بازی و تولید لوازم التحریر ایرانی اسلامی نیر فعالیت هایی را انجام دادیم که از مطالبات مقام معظم رهبری است .

مدیرعامل کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: می توانیم برخی از فعالیت هایی را که کانون انجام می دهد به صورت نمونه در مدارس چندجلسه اجرا کنیم و سپس توسط مربیان پرورشی این کار دوباره صورت گیرد زیرا اکنون در دنیا از روش تئاتر و فیلم برای انتقال پیام درس استفاده می کنند .

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید بخشنامه مشترکی با معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ خواهیم کرد و در زمینه کارهای پرورشی کارهایی را انجام خواهیم داد .

 

۱۳۹۴-۰۵-۱۳

۰دیدگاه در914مرکز کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان در کشور وجود دارد"