خبر

سیستم ارزشیابی کیفی - توصیفی، جایگزین امتحان و نمره و چالش‌های پیش روی آنبا توجه به نتایج آزمون‌های جهانی تیمز و پرلز و عمل‌کرد تحصیلی پایین دانش آموزان، برخی از کارشناسان، سیستم ارزشیابی کیفی - توصیفی را دلیل آن می‌دانند.

31 اردیبهشت آخرین مهلت شرکت در جشنواره دانش آموزی رسانشجشنواره دانش آموزی رسانش حلقه‌ی اتصال بین بدنه‌ی دانش آموزان علاقه‌مند به رسانه و عرصه‌ی نیاز رسانه‌ای کشور است که در 6 موضوع برگزار می‌شود.

دو ساعته شدن درس تربیت بدنی کلاس دوازدهمی‌هابا تماشاچی‌پروری به جای تحرک، نه تنها ورزش نسل آینده با خطر مواجه خواهد شد بلکه نسل آینده از حرکت باز خواهد ماند و آسیب‌های اجتماعی به وجود خواهد آمد.

مسابقات ملی هوافضا فرصتی برای استعدادیابییازدهمین مسابقات ملی هوافضا با هدف استعدادیابی و معرفی گرایش‌های رشته‌ی هوافضا در اردیبهشت ماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.

خروجی آموزش و پرورش باید ورود به بازار کار داشته باشدبا توجه به منویات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، خروجی آموزش و پرورش باید ورود به بازار کار داشته باشد.

سه نوبته شدن امتحانات نهایی دانش آموزان مناطق سیل زدهرئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش از سه نوبته شدن امتحانات نهایی دانش‌آموزان مناطق سیل زده خبر داد.

در نظر گرفتن تدابیر ویژه برای دانش آموزان سیل زده، در صورت مردودی در امتحانات خرداددبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: برای مدارس و دانش آموزان سیل زده، خدمات و تسهیلاتی را در نظر گرفته‌ایم که در حال پی‌گیری آن‌ها هستیم.

اعلام آمادگی برای تاخیر در برگزاری کنکوربطحایی با اشاره به اعلام آمادگی برای تاخیر در برگزاری کنکور گفت: برای مناطق سیل زده تدابیری اندیشیدیم تا امتحانات نهایی آن‌ها با تاخیر برگزار شود.

ورود تمام دانش آموزان پایه‌ی چهارم به طرح شهابرئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اعلام کرد: تمام دانش آموزان پایه‌ی چهارم در سراسر کشور از سال 98، وارد طرح شهاب می‌شوند.

بوفه‌های مدارس، موظف به عرضه‌ی کالای ایرانی شدندسید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: بوفه‌ها و فروشگاه‌های مدارس کشور، از این پس مکلف به عرضه‌ی کالای ایرانی هستند.