خبر

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی به صورت الکترونیکیمدیر کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش، هم‌زمان با برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی به تشریح انتخابات شورای دانش آموزی در سال 98 - 99 پرداخت.

نبود برنامه کودک محور در آموزش و پرورشانجمن حمایت از کودکان با انتقاد به نبود برنامه کودک محور در سیستم آموزشی کشور، آمادگی خود را برای اصلاح وضع کنونی سیستم آموزش و پرورش اعلام کرده است.

استفاده از تمام ظرفیت دانش‌آموزی در طرح یاریگران زندگیطرح یاریگران زندگی با اهداف پیش‌گیرانه در زمینه‌ی آسیب های اجتماعی و اعتیاد، از ابتدای سال تحصیلی 98-99 در مقاطع مختلف تحصیلی اجرا خواهد شد.

برگزاری آیین بازگشایی مدارس در 268 مدرسه‌ی پایتختبرنامه‌های امسال در چهار محور آیین بازگشایی، آموزشی، حمایتی و گردش‌گری برگزار می‌شود که آیین بازگشایی مدارس قرار است در 268 مدرسه پایتخت اجرا شود.

اختلالات روانی و آسیب های اجتماعی در دانش آموزان زیر 14 سال به 50 درصد رسیدبرای مقابله با آسیب های اجتماعی و کاهش اختلالات روانی در نوجوانان، باید تعداد مشاورین مدارس را افزایش داد و توجه بیشتری به درس آموزش رسانه‌ای کرد.

اجاره مدارس غیردولتی از میزان افزایش شهریه‌ها پیشی گرفتبیش از 85 درصد مدارس غیردولتی استیجاری هستند و با افزایش اجاره‌ها، شاهد آن هستیم که شهریه ی مصوب شده برای مدارس غیردولتی با این افزایش تناسبی ندارد.

گسترش المپیادهای علمی دانش آموزی با رشد بیشتر و ضریب نفوذ بالاترسرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: گسترش کمی و کیفی المپیادهای علمی دانش آموزان با رشد بیشتر و ضریب نفوذ بالاتر انجام خواهد گرفت.

مستقر شدن 12 هزار مشاور در مدارس جهت راهنمایی دانش آموزان در انتخاب رشتهبرای کمک به دانش آموزان در زمینه‌ی هدایت تحصیلی و ورود به پایه‌ی دهم، 12 هزار مشاور در 95 درصد مدارس مستقر شده‌اند.

طرح ملی استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش و توانمندسازی کدنویسی به امضا رسیدتفاهم‌نامه‌ی "طرح ملی استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش و توانمندسازی کدنویسی" با هدف تقویت و استعدادیابی کودکان و نوجوانان در کدنویسی به امضا رسید.

آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98طبق اطلاعات به دست آمده، تاکنون بیش از 72 درصد از دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری 98، اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کرده‌اند.