خبر

برگزاری آیین بازگشایی مدارس در 268 مدرسه‌ی پایتختبرنامه‌های امسال در چهار محور آیین بازگشایی، آموزشی، حمایتی و گردش‌گری برگزار می‌شود که آیین بازگشایی مدارس قرار است در 268 مدرسه پایتخت اجرا شود.

اختلالات روانی و آسیب های اجتماعی در دانش آموزان زیر 14 سال به 50 درصد رسیدبرای مقابله با آسیب های اجتماعی و کاهش اختلالات روانی در نوجوانان، باید تعداد مشاورین مدارس را افزایش داد و توجه بیشتری به درس آموزش رسانه‌ای کرد.

اجاره مدارس غیردولتی از میزان افزایش شهریه‌ها پیشی گرفتبیش از 85 درصد مدارس غیردولتی استیجاری هستند و با افزایش اجاره‌ها، شاهد آن هستیم که شهریه ی مصوب شده برای مدارس غیردولتی با این افزایش تناسبی ندارد.

گسترش المپیادهای علمی دانش آموزی با رشد بیشتر و ضریب نفوذ بالاترسرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: گسترش کمی و کیفی المپیادهای علمی دانش آموزان با رشد بیشتر و ضریب نفوذ بالاتر انجام خواهد گرفت.

مستقر شدن 12 هزار مشاور در مدارس جهت راهنمایی دانش آموزان در انتخاب رشتهبرای کمک به دانش آموزان در زمینه‌ی هدایت تحصیلی و ورود به پایه‌ی دهم، 12 هزار مشاور در 95 درصد مدارس مستقر شده‌اند.

طرح ملی استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش و توانمندسازی کدنویسی به امضا رسیدتفاهم‌نامه‌ی "طرح ملی استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش و توانمندسازی کدنویسی" با هدف تقویت و استعدادیابی کودکان و نوجوانان در کدنویسی به امضا رسید.

آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98طبق اطلاعات به دست آمده، تاکنون بیش از 72 درصد از دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری 98، اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کرده‌اند.

آغاز دوره تابستانه المپیادهای علمی دانش آموزی از تیر ماهداوطلبان پذیرفته شده در مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی دانش آموزی، در تیرماه 98 به مدت 6 هفته، در دوره‌های آموزشی تابستانه شرکت می‌کنند.

مدارس غیرانتفاعی لاکچری تهرانبرخی از مدارس غیرانتفاعی لاکچری تهران، با دریافت بیش از 80 میلیون از خانواده‌ها؛ دانش آموزان را به سوئد و فرانسه برده‌اند که باید پی‌گیری شود.

سیستم ارزشیابی کیفی - توصیفی، جایگزین امتحان و نمره و چالش‌های پیش روی آنبا توجه به نتایج آزمون‌های جهانی تیمز و پرلز و عمل‌کرد تحصیلی پایین دانش آموزان، برخی از کارشناسان، سیستم ارزشیابی کیفی - توصیفی را دلیل آن می‌دانند.