خبر

مستقر شدن 12 هزار مشاور در مدارس جهت راهنمایی دانش آموزان در انتخاب رشتهبرای کمک به دانش آموزان در زمینه‌ی هدایت تحصیلی و ورود به پایه‌ی دهم، 12 هزار مشاور در 95 درصد مدارس مستقر شده‌اند.

طرح ملی استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش و توانمندسازی کدنویسی به امضا رسیدتفاهم‌نامه‌ی "طرح ملی استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش و توانمندسازی کدنویسی" با هدف تقویت و استعدادیابی کودکان و نوجوانان در کدنویسی به امضا رسید.

آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98طبق اطلاعات به دست آمده، تاکنون بیش از 72 درصد از دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری 98، اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کرده‌اند.

آغاز دوره تابستانه المپیادهای علمی دانش آموزی از تیر ماهداوطلبان پذیرفته شده در مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی دانش آموزی، در تیرماه 98 به مدت 6 هفته، در دوره‌های آموزشی تابستانه شرکت می‌کنند.

مدارس غیرانتفاعی لاکچری تهرانبرخی از مدارس غیرانتفاعی لاکچری تهران، با دریافت بیش از 80 میلیون از خانواده‌ها؛ دانش آموزان را به سوئد و فرانسه برده‌اند که باید پی‌گیری شود.

سیستم ارزشیابی کیفی - توصیفی، جایگزین امتحان و نمره و چالش‌های پیش روی آنبا توجه به نتایج آزمون‌های جهانی تیمز و پرلز و عمل‌کرد تحصیلی پایین دانش آموزان، برخی از کارشناسان، سیستم ارزشیابی کیفی - توصیفی را دلیل آن می‌دانند.

31 اردیبهشت آخرین مهلت شرکت در جشنواره دانش آموزی رسانشجشنواره دانش آموزی رسانش حلقه‌ی اتصال بین بدنه‌ی دانش آموزان علاقه‌مند به رسانه و عرصه‌ی نیاز رسانه‌ای کشور است که در 6 موضوع برگزار می‌شود.

دو ساعته شدن درس تربیت بدنی کلاس دوازدهمی‌هابا تماشاچی‌پروری به جای تحرک، نه تنها ورزش نسل آینده با خطر مواجه خواهد شد بلکه نسل آینده از حرکت باز خواهد ماند و آسیب‌های اجتماعی به وجود خواهد آمد.

مسابقات ملی هوافضا فرصتی برای استعدادیابییازدهمین مسابقات ملی هوافضا با هدف استعدادیابی و معرفی گرایش‌های رشته‌ی هوافضا در اردیبهشت ماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.

خروجی آموزش و پرورش باید ورود به بازار کار داشته باشدبا توجه به منویات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، خروجی آموزش و پرورش باید ورود به بازار کار داشته باشد.