خبر

گسترش استفاده از فناوری های نرم در مدارس تهراندر راستای آشنا کردن دانش آموزان با مفاهیم فناوری های نرم و استفاده از شیوه‌های جدید آموزشی در مدارس، توافق‌نامه‌ی همکاری بین نهادهای مربوطه بسته شد.

راه‌کارهایی برای جبران تعطیلات غیر مترقبه مدارس و جبران کسری آموزشییک بسته‌ی پیشنهادی تدوین شده که طبق آن، مدارس می‌توانند از بین راه‌کارهای پیشنهادی یکی را برای جبران کسری آموزش و تعطیلی مدارس انتخاب کنند.

شناسایی استعدادهای جوان در جشنواره ملی دانش آموزی ابن سیناجشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در فروردین 99 و با هدف شناسایی استعدادهای مختلف و عملی کردن ایده‌های آن‌ها در بین نوجوانان و و جوانان برگزار خواهد شد.

تأسیس هنرستان زبان های خارجیآموزش زبان های خارجی دیگر به جز زبان انگلیسی به تصویب رسیده و تدریس زبان هایی مانند: فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی و روسی به رسمیت شناخته شده.

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی به صورت الکترونیکیمدیر کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش، هم‌زمان با برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی به تشریح انتخابات شورای دانش آموزی در سال 98 - 99 پرداخت.

نبود برنامه کودک محور در آموزش و پرورشانجمن حمایت از کودکان با انتقاد به نبود برنامه کودک محور در سیستم آموزشی کشور، آمادگی خود را برای اصلاح وضع کنونی سیستم آموزش و پرورش اعلام کرده است.

استفاده از تمام ظرفیت دانش‌آموزی در طرح یاریگران زندگیطرح یاریگران زندگی با اهداف پیش‌گیرانه در زمینه‌ی آسیب های اجتماعی و اعتیاد، از ابتدای سال تحصیلی 98-99 در مقاطع مختلف تحصیلی اجرا خواهد شد.

برگزاری آیین بازگشایی مدارس در 268 مدرسه‌ی پایتختبرنامه‌های امسال در چهار محور آیین بازگشایی، آموزشی، حمایتی و گردش‌گری برگزار می‌شود که آیین بازگشایی مدارس قرار است در 268 مدرسه پایتخت اجرا شود.

اختلالات روانی و آسیب های اجتماعی در دانش آموزان زیر 14 سال به 50 درصد رسیدبرای مقابله با آسیب های اجتماعی و کاهش اختلالات روانی در نوجوانان، باید تعداد مشاورین مدارس را افزایش داد و توجه بیشتری به درس آموزش رسانه‌ای کرد.

اجاره مدارس غیردولتی از میزان افزایش شهریه‌ها پیشی گرفتبیش از 85 درصد مدارس غیردولتی استیجاری هستند و با افزایش اجاره‌ها، شاهد آن هستیم که شهریه ی مصوب شده برای مدارس غیردولتی با این افزایش تناسبی ندارد.