نگاهی کوتاه به ماراتن علمی علوی، بزرگ‌ترین ماراتن علمی سال

سیزدهم اردیبهشت 98، در یکی از و زیباترین روزهای بهار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر هیجان غیر قابل وصفی حاکم بود. اولیای عزیز با استرس زیاد اما خوشحال، فرزندان خود را بدرقه می‌کردند تا آماده‌ی شرکت در بزرگ‌ترین ماراتن علمی سال شوند. هم‌چنین دانش آموزان سال نهم نیز با امید قبولی در این ماراتن که لازمه‌ی ورود به مدارس هزاره سوم علوی است قدم در دانشگاه امیرکبیر گذاشتند.

آرامش حین آزمون دانش آموزان

دانش آموزان با کمک راهنمای آزمون محل صندلی خود را پیدا کردند و آزمون شروع شد. در همان دقایق ابتدایی دیده می‌شد که استرس بسیاری از دانش آموزان از بین رفت و آرامش در چهره‌هایشان موج می زد و قطعأ دلیل این آرامش استاندار بودن سوال‌های آزمون بود. مراقبان با آرامش کامل پاسخ‌گوی سوالات دانش آموزان بودند. نکته‌ی بسیار حائز اهمیت حضور مدیران مدارس علوی در جلسه‌ی آزمون بود تا در صورت نیاز پاسخ‌گوی سوالات دانش آموزان و هم‌چنین شاهد کیفیت برگزاری ماراتن علمی از نزدیک باشند.

روحیه‌ی خوب دانش آموزان پس از آزمون

پس از اتمام آزمون دانش آموزان با روحیه‌ای بسیار خوب به استقبال اولیا خود رفتند و هنگامی که در مورد آزمون از آنها سوال می‌شد، از کیفیت بالا و نوع سوالات طرح شده رضایت کامل داشتند. عده‌ای از دانش آموزان هم شانس برنده شدن جایزه ماراتن علمی علوی که یک دستگاه خودرو MVM بود را بسیار بالا می‌دانستند. در نهایت دانش آموزان با امید قبولی و راه یافتن به مدارس برتر هزاره سوم علوی در رقابت با 2500 دانش آموز دیگر راهی خانه‌هایشان شدند تا منتظر جواب نتایج بمانند.

نتایج بزرگ‌ترین ماراتن علمی سال

برگه‌های آزمون جمع‌آوری شد و به واحد انفورماتیک موسسه علوی منتقل شد، در این واحد طبق برنامه‌ریزی که ماه‌ها اعضای گروه برای آن تلاش کرده بودند به صورت الکترونیکی کارنامه‌ها تصحیح شد و نتایج شرکت‌کنندگان با کارنامه‌ی تفصیلی آماده گردید، هم‌چنین نفر برتر ماراتن علمی سال نیز مشخص شد و مرحله‌ی بعدی مراسم جشن و اعطای جایزه بود.

برنامه‌ریزی بزرگ‌ترین همایش علمی سال

مدیران علوی سالن 3000 نفری وزارت کشور را در روز 20 اردیبهشت برای این همایش بزرگ انتخاب کردند و برای جشن این همایش از دو خواننده‌ی پاپ بسیار مطرح کشور؛ آرش و مسیح، دعوت کردند تا شادی این همایش دو چندان شود.

همایش بزرگ علوی ، سالن وزارت کشور

روز همایش در تالار وزارت کشور غوغایی برپا بود. دانش آموزان بسیار شاد و هیجان‌زده وارد سالن می‌شدند و خود را برای همایش و البته کنسرت مسیح و آرش آماده می‌کردند. 3000 صندلی تالار وزارت کشور مملو از دانش آموزان حاضر بود و شوق خاصی در سالن دیده می‌شد. پس از تقدیر از دبیران حرفه‌ای علوی و رتبه‌های برتر کنکور 97 نوبت به اعلام برنده‌ی بزرگ‌ترین ماراتن علمی سال رسید، نفس‌ها در سینه حبس شد و نام محمد جواد افشانی اعلام گردید. شور و شوق سالن چند برابر شد و نخبه‌ی ماراتن علمی سال از همه خوشحال‌تر به روی سن دعوت شد تا کلید خودروی MVM خود را در دستان توانمندش بگیرد و به سوی آینده‌ی درخشان علمی خود قدم‌های بعدی را بردارد.

همایش بزرگ علوی
در همایش بزرگ علوی که در تاریخ 20 اردیبهشت 98 در سالن وزارت کشور برگزار شد از دبیران علوی، نفرات برتر کنکور 97 و نیز رتبه‌ی برتر ماراتن علمی علوی تقدیر به عمل آمد. کنسرت دو خواننده‌ی مطرح کشور، آرش و مسیح نیز از دیگر برنامه‌های برگزار شده در این همایش بود.
ماراتن علمی علوی
محمدجواد افشانی رتبه‌ی برتر ماراتن علمی علوی و برنده‌ی یک دستگاه خودروی MVM

کنسرت بسیار باشکوه بزرگ‌ترین همایش علوی

هنگام ورود دو خواننده‌ی پاپ مطرح کشور مسیح و آرش، سالن به حد انفجار رسید، تمام دانش آموزان خوشحال و با اشتیاق فراوان با این دو خواننده‌ی عزیز آهنگ‌ها را زمزمه می‌کردند. دانش آموزانی که در ماراتن علمی موفق شده بودند و شانس ورود به مدارس علوی را پیدا کرده بودند جشن و شادی خود را با این کنسرت دوست داشتنی کامل کردند و از لحظه به لحظه‌ی آن لذت کافی را بردند.

پایان بزرگ‌ترین همایش علوی

در پایان همایش دانش آموزان دفترچه‌های مشاوره‌ای رایگان خود را دریافت کردند. لبخند رضایت بر چهره‌ی تک تک دانش آموزان دیده می‌شد و هر کدام با انرژی مضاعف به سمت رویاهای خود که قبولی در رشته‌های مورد علاقه در بهترین دانشگاه‌های کشور بود به سمت خانه‌های خود رفتند. هم‌چنین برنده‌ی بزرگ‌ترین ماراتن علمی سال نیز همراه با پدر خود سوار بر خودروی MVM خود در مقابل چشم حاضران سالن وزارت کشور را ترک کرد.

تحویل جایزه به رتبه‌ی برتر ماراتن علمی علوی
لحظه ی تحویل خودروی mvm به رتبه ی برتر ماراتن علمی علوی