متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران

متوسطه‌ی اول دخترانه با مدیریت خانم کشاورزی

معرفی

یکی از بهترین مدارس دخترانه در منطقه‌ی11 آموزش و پرورش شهر تهران، متوسطه‌ی اول دخترانه منیریه علوی است. این متوسطه اول دخترانه مرکز تهران، برای ساکنین منطقه‌ی 11 در محله‌های منیریه، میدان حر، آذربایجان، جمهوری، امیربهادر، انقلاب، فلسطین، امیریه، فروزش، راه‌آهن میدان‌های حسن‌آباد و گمرک و خیابان‌های ابوسعید، فرهنگ، ولیعصر، حافظ و جامی به سهولت قابل دسترس است. همچنین دانش‌آموزان مناطق 10، 12 و 16 در محله‌های قزوین، رودکی، مالک اشتر، بهارستان، بازار، قیام، زنجان، بریانک، نازی‌آباد، چهارراه لشگر و خیابان‌های امام خمینی، وحدت اسلامی، خیام و مولوی نیز می‌توانند از امکانات و خدمات این متوسطه اول دخترانه منطقه 11 استفاده کنند.

آموزش در متوسطه اول دخترانه منیریه علوی

متوسطه اول دخترانه منطقه 11 علوی در مقطع متوسطه‌ی اول در دوره‌ی اول در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم فعالیت می‌کند. هدف از تأسیس متوسطه اول دخترانه منیریه، ارائه‌ی یک مدل و الگوی موفق از مدیریت آموزش نوین، تکیه بر اعتدال، خردمندی و معنویت در طی مراحل علم‌آموزی، خلق محیطی شاد برای یادگیری، فراهم نمودن بستری مناسب برای همکاری و تکامل دانش‌آموزان و تربیت نسلی توان‌مند و متفکر برای ساخت جامعه‌ی آرمانی و ایرانی است. متوسطه اول دخترانه مرکز تهران تلاش می‌کند با استفاده از دبیران مجرب و متعهد به خصوص در دروس کلیدی مانند ریاضی، علوم، عربی، زبان انگلیسی و ... به یکی از مدارس متمایز و سرآمد در سطح کشور تبدیل شود.

تجهیزات آموزشی متوسطه اول دخترانه مرکز تهران

از امکانات، تجهیزات و ویژگی‌های بهترین متوسطه اول دخترانه غیر انتفاعی مرکز تهران می‌توان دو زبانه بودن، حیاط با پوشش چمن مصنوعی، کتاب‌خانه، سالن مطالعه، سالن ورزشی، کلاس‌های مجهز به ویدئو دیتا پروژکتور، آزمایشگاه فیزیک، شیمی و زیست اشاره کرد. همچنین این مدرسه سالن ناهارخوری مجهزی دارد و برنامه‌ی غذایی ناهار دانش‌آموزان توسط تیم تغذیه‌ی مؤسسه‌ی علوی طراحی می‌شود. مواد اولیه برای وعده‌های غذایی در متوسطه‌ی اول دخترانه منطقه 11 روزانه از مزارع سبز خریداری می‌شوند.

سنجش در متوسطه اول دخترانه منطقه 11

با کمک سیستم آزمون جامع و هماهنگ آزمون‌های مؤسسه‌ی آموزشی فرهنگی علوی، ارزیابی کیفیت آموزش در متوسطه اول دخترانه منطقه 11 به خوبی انجام می‌شود. سنجش به صورت هماهنگ حضوری یا برخط در بازه‌های زمانی برگزار شده و کارنامه‌ی تحلیلی به صورت منظم و مدون در اختیار دانش‌آموزان و اولیا قرار می‌گیرد.

فراآموزش و فوق برنامه در متوسطه اول دخترانه منیریه

آموزش در این متوسطه دخترانه مرکز تهران تنها به یادگیری مطالب درسی خلاصه نمی‌شود. بلکه کلاس‌های فراآموزشی متناسب جهت کشف استعدادها و توانمندی دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های این مدرسه محسوب می‌شوند. کلاس‌های فراآموزشی متوسطه اول دخترانه منیریه عبارت‌اند از:

  • هوافضا
  • مهارت‌های زندگی
  • برنامه‌نویسی
  • رباتیک
  • تشریح
  • سواد مالی
همچنین برای تقویت روحیه‌ی دانش‌آموزان فعالیت‌های فوق برنامه در متوسطه اول دخترانه منیریه برگزار می‌شود. اردوهای آموزشی، فرهنگی و تفریحی، جشنواره‌های دانش‌آموزی و هفته‌ی ملی علوم بخشی از این فعالیت‌های فوق برنامه محسوب می‌شوند.

مشاوره در متوسطه اول دخترانه منیریه

با توجه به دوره‌ی بلوغ در این مقطع دانش‌آموزان نیاز به همراهی یک مشاور برای حل تعارض‌ها و مشکلاتشان هستند. همچنین با توجه به تغییر مقطع تحصیلی سطح کیفی و حجمی درس‌ها بالا رفته و دانش‌آموزان در مطالعه با مشکلاتی مواجه می‌شوند. به همین دلیل مشاوران تحصیلی و مسئولان پایه به صورت روزانه در مدرسه متوسطه اول دخترانه منطقه 11 حضور دارند تا همراهی برای دانش‌آموزان و فرزندان شما باشند. سلامت روان به کمک مشاوره در متوسطه اول دخترانه منطقه 11 تضمینی است._ برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آلبوم

جشن چله تابستان خجسته باد

پرورشی جشن چله تابستان خجسته باد

جشن چله تابستان: پس از یورش تازیان به ایران زمین جشنها و آیین های ایرانی رفته رفته به فراموشی سپرده میشد اما مردم به دلیل علاقه زیادی که به آیینهای خود داشتند در هر گوشه از ایران زمین به شکلی و در تاریخی متفاوت (تاریخ شمسی و برخی زرتشتی و شاهنشاهی) در گاهشمار (تقویم) های مختلف و در دوران شاهان متفاوت برگزار میکردند تا بتوانند این سنت ها را پاسداری کنند. این آیین که چله تابسان هم به آن میگویند پس از اسلام در زمان دیلمیان که خود را وارث حکومتهایی مانند اشکانیان و ساسانیان و هخامنشیان میدانستند رونق گرفت و به نام نوروز بل میان مردم رواج پیدا کرد. زمان این اقدام مبداء جدید سال شماری دیلمی شد که این مبداء دقیقا برابر است با روز دوشنبه هرمزد روز اولین روز از سال پنج هزار و 454 باستانی یزدگردی قدیم و 71 هزار و 82 روز پیش از مبداء هجری شمسی است. مراسم آغاز سال جدید نوروز بل به طور متغیر وابسته به محل برگزاری و نحوه قرار دادن پنج روز کبیسه بین سیزدهم تا هفدهم مرداد ماه برگزار می شود. جشن نوروزبل از قبل از اسلام بوده است. این آیین از دیلمان آغاز شده و تا پای کوه دماوند امتداد دارد و به آن در استان گیلان سال دیلمی می گویند و با اختلاف 12 روز در استان مازندران نیز برگزار می شود و در آن ناحیه به تحویل سال طبری معروف است. از زمان های قدیم معتقد بودند که برافروختن آتش در نوروزبل موجب کاهش برف و سرما در زمستان می شود در اجرای این مراسم زیباترین لباسهای خود را می پوشیدند و پس از برافروختن آتش، سال نو را به یکدیگر تبریک می‌گفتند. قدیم در این فصل کشاورزان توان پرداخت باج و خراج را داشته و می توانستند با فروش محصول خود زندگی شان را سامان دهند و از همین رو سال نوی خود را در این زمان برگزار می کردند.
ولادت امام موسی کاظم علیه السلام

پرورشی ولادت امام موسی کاظم علیه السلام

موسی بن جعفر ملقب به «موسی کاظم» و «باب الحوائج» روز 20 ذی الحجه 128 هجری قمری در منطقه «ابوا» بین مکه و مدینه چشم به جهان گشود پدر بزرگوار ایشان امام جعفر صادق (ع) و مادرش برده ای آزاد شده بنام «حمیده البربریه» بود و شش برادر و سه خواهر نیز دارد امام موسی کاظم دو همسر بنام ها «ام بنین نجمه» و «ام احمد» داشته که ثمره اش 17 پسر و 2 دختر می باشد
روز بزرگداشت شیخ شهاب الدین شهروردی

پرورشی روز بزرگداشت شیخ شهاب الدین شهروردی

روز بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهروردی شهاب‌الدین‌ابوالفتوح یحیی بن حبش‌بن‌امیرک سهروردی، در 549 ق. در سهرورد در اطراف شهر زنجان امروزی به‌دنیا آمد.سهروردی بعدها در مراغه‌نزد مجدالدین‌جیلی‌رفت‌و گفته‌اند که‌نزد او حکمت‌و اصول‌فقه‌آموخته‌است‌.سهروردی همچنین در اصفهان نزد ظهیرالدین‌فارسی‌کتاب‌البصایر در منطق‌را خوانده‌است‌. سهروردی به‌سفرهای‌فراوان‌رفته‌و با بزرگان‌و مشایخ هر دیار ملا‌قات‌کرده‌است‌. آخرین‌سفر سهروردی به‌حلب‌و دمشق‌بود و در آنجا مورد احترام‌ملک‌ظاهرشاه‌قرار گرفت‌. این اکرام‌شاه‌جوان‌از او و نیز دلا‌یل‌دیگر وی‌را محسود فقها کرد و خواستار حکم‌قتل‌او از صلا‌ح‌الدین‌ایوبی‌شدند و سرانجام‌در 587 ق به شکل نامعلومی‌در جوانی در حلب‌از دنیا رفت. سهروردی‌، قامتی‌معتدل‌و چهره‌ای‌سرخگون‌داشته‌و به‌شیوه‌قلندران‌رفتار میکرده است‌. برخی‌سهروردی را صاحب کرامات‌و برخی‌ملحد دانسته‌اند. منابع کهن سبب شهادت سهروردی‌را راجع‌به‌مناظره‌وی‌در باب‌ختم‌نبوت‌گزارش‌کرده‌اند. لذا مفسران‌امروزین‌سهروردی معتقدند (ولا‌یت‌از اصول اعتقادی سهروردی است‌و به‌نظر او اگرچه‌نبوت‌ختم‌شده‌اما ولا‌یت بدان معنا که‌در شیعه مطرح‌شده‌، پیوسته‌و مداوم‌است‌.) آثار واشعار فراوانی‌منسوب‌به‌سهروردی‌است‌.کهن‌ترین فهرست‌آثار وی‌را شهرزوری‌ارائه‌کرده‌که‌تعداد آن‌مشتمل بر 46 عنوان‌است‌.به‌نظر سهروردی، حکمت‌، <خمیره ازلی‌> است‌و بنیان آن توسط هرمس نهاده شده است‌. او می‌گوید شاخه‌فیثاغوری و بایزید بسطامی‌و سپس منصور حلا‌ج‌و ابوالحسن‌خرقانی‌در سلوک‌وارثان‌معنوی این‌حکمت‌هستند. منابع‌اندیشه‌های سهروردی گوناگون‌است‌، مثلا‌اندیشه‌های‌دینی‌فلسفی ایران پیش از اسلا‌م یکی از این منابع است‌. او اساس حکمت فرزانگان‌ایرانی را در تفسیر جهان بر اساس‌<قاعده‌نور و ظلمت‌> و <تصفیه باطن> می‌داند. نیز سهروردی به‌حکمت‌یونان‌توجه‌کرده‌است‌و بیش‌از همه از افلا‌طون و نوافلا‌طونیان‌متاثر است‌.
عید سعید غدیر خم مبارک

زبان عید سعید غدیر خم مبارک

در روز هجدهم ذیحجه خداوند با برگزیدن علی (ع) به جانشینی پیامبر و ولایت بر مومنان دین را کامل و نعمت را بر بندگان تمام کرد و دین در قامت غدیر غم متجلی شد. عید غدیر یکی از اعیاد گرامی مسلمانان و به خصوص شیعیان حضرت علی (ع) می‌باشد که بنا بر روایات عید اکبری است که گناهان شیعیان (توبه کار) امیر مؤمنان (ع) بخشیده می‌شود و از شادی و سرور تبسم بر چهره مومنان نقش می‌بندد.

تصویر

نما متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
نما
حیاط متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
حیاط
کلاس متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
کلاس
آزمایشگاه متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
آزمایشگاه
آزمایشگاه متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
آزمایشگاه
آزمایشگاه متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
آزمایشگاه
کتابخانه متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
کتابخانه
نمازخانه متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
نمازخانه
دفتر مدیریت متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
دفتر مدیریت
دفتر مدیریت متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
دفتر مدیریت
دفتر مدرسان متوسطه اول دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
دفتر مدرسان

تماس

پیش‌شماره: 021
رایانامه: tcg.hs1@alavi.ir
اینستاگرام: alavi_ir
استان: تهران
شهر: تهران
نشانی: میدان منیریه، خیابان اسدی‌منش، پلاک 60

نمایش مکان روی نقشه جهت مسیریابی

مسیریابی با گوگل مسیریابی با ویز