متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران

متوسطه‌ی دوم (دبیرستان) دخترانه با مدیریت خانم کشاورزی

معرفی

دانش‌آموز کنکوری دارید و به دنبال بهترین متوسطه دوم دخترانه مرکز تهرانید؟ فرزند شما در پایه‌های دهم و یازدهم تحصیلی نیاز به یک واحد آموزشی نمونه برای ادامه‌ی تحصیل دارد؟ متوسطه دوم دخترانه منیریه بهترین انتخاب برای دانش‌آموز شماست. کادر دبیران این دبیرستان غیر انتفاعی مرکز تهران علوی از افراد مجرب و کارآزموده تشکیل شده است. همین موضوع باعث شده است تا دانش‌آموزان مشکلی در تفهیم و یادگیری دروس نداشته باشند و نمرات بالایی را در امتحانات و آزمون‌ها کسب کنند. اگر ساکن منطقه 11 در محله‌های منیریه، میدان حر، آذربایجان، جمهوری، امیربهادر، انقلاب، فلسطین، امیریه، فروزش، راه‌آهن میدان‌های حسن‌آباد و گمرک و خیابان‌های ابوسعید، فرهنگ، ولیعصر، حافظ و جامی هستید، این مدرسه پذیرای دانش‌آموزان شماست. همچنین متوسطه دوم دخترانه مرکز تهران از دانش‌آموزان مناطق 10، 12 و 16 در محله‌های قزوین، رودکی، مالک اشتر، بهارستان، بازار، قیام، زنجان، بریانک، نازی‌آباد، چهارراه لشگر و خیابان‌های امام خمینی، وحدت اسلامی، خیام و مولوی نیز ثبت نام به عمل می‌آورد.

مشاوره و سنجش در متوسطه دوم دخترانه مرکز تهران

به کمک تیم مشاوره‌ی متوسطه دوم دخترانه منطقه 11، دانش‌آموزان به راحتی به رفع اختلالات آموزشی می‌پردازند و با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مطالعه می‌کنند. مسیر پر پیچ و خم کنکور با کمک یک مشاور متخصص هموارتر می‌شود. همچنین کلاس‌های مشاوره‌ی فردی و گروهی برای حل تعارض‌ها و چالش‌های دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های مشاوره‌ای متوسطه دوم غیر انتفاعی مرکز تهران است. برای ارزیابی میزان یادگیری دانش‌آموزان و ارائه‌ی برنامه‌های مدون، سنجش به صورت دوره‌ای در متوسطه دوم دخترانه مرکز تهران برگزار می‌شود. این ارزیابی به صورت حضوری یا بر حسب شرایط به صورت مجازی انجام می‌شود و کارنامه‌ی تحلیلی آن توسط سامانه‌ی آزمون مؤسسه‌ی آموزشی علوی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

فراآموزش و فوق برنامه در بهترین متوسطه دوم دخترانه منطقه 11

با توجه به لزوم فعالیت‌های فوق برنامه‌ برای رفع نیاز دانش‌آموزان به تفریح و سرگرمی در متوسطه دوم دخترانه منیریه تهران فوق برنامه‌های متعددی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. همچنین برای کشف استعدادهای دانش‌آموزان و تقویت مهارت‌هایشان، کلاس‌های فراآموزشی برگزار می‌شود. مدارس تحت پوشش مؤسسه‌ی آموزشی علوی، به مدارس دو زبانه معروفند. زبان انگلیسی به صورت غوطه‌وری در متوسطه دوم دخترانه منیریه علوی به دانش‌آموزان تدریس می‌شود. همچنین آموزش زبان فرانسه به صورت اختیاری از دیگر کلاس‌های فراآموزشی متوسطه دوم دخترانه مرکز تهران است. برخی از فعالیت‌های فوق برنامه و کلاس‌های فراآموزشی این دبیرستان دخترانه عبارت‌اند از:

  • مهارت‌های زندگی
  • برنامه‌نویسی
  • فوتوشاپ
  • رباتیک
  • المپیاد
  • جشنواره‌های آثار دستی
  • جشنواره زبان
  • تجهیزات آموزشی متوسطه دوم دخترانه منیریه تهران

    متوسطه دوم دخترانه مرکز تهران به یک کتاب‌خانه و سالن مطالعه اصولی مجهز شده است. همچنین کارگاه‌های فنی، آزمایشگاه‌های علوم، لابراتوار زبان، کلاس‌های هوشمند و سالن غذاخوری از دیگر امکانات این مدرسه محسوب می‌شوند. برنامه‌ی غذایی ناهار دانش‌آموزان توسط تیم مشاوره تغذیه‌ی مؤسسه‌ی علوی آماده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر با دبیرستان علوی مرکز تماس بگیرید.

آلبوم

جشن چله تابستان خجسته باد

پرورشی جشن چله تابستان خجسته باد

جشن چله تابستان: پس از یورش تازیان به ایران زمین جشنها و آیین های ایرانی رفته رفته به فراموشی سپرده میشد اما مردم به دلیل علاقه زیادی که به آیینهای خود داشتند در هر گوشه از ایران زمین به شکلی و در تاریخی متفاوت (تاریخ شمسی و برخی زرتشتی و شاهنشاهی) در گاهشمار (تقویم) های مختلف و در دوران شاهان متفاوت برگزار میکردند تا بتوانند این سنت ها را پاسداری کنند. این آیین که چله تابسان هم به آن میگویند پس از اسلام در زمان دیلمیان که خود را وارث حکومتهایی مانند اشکانیان و ساسانیان و هخامنشیان میدانستند رونق گرفت و به نام نوروز بل میان مردم رواج پیدا کرد. زمان این اقدام مبداء جدید سال شماری دیلمی شد که این مبداء دقیقا برابر است با روز دوشنبه هرمزد روز اولین روز از سال پنج هزار و 454 باستانی یزدگردی قدیم و 71 هزار و 82 روز پیش از مبداء هجری شمسی است. مراسم آغاز سال جدید نوروز بل به طور متغیر وابسته به محل برگزاری و نحوه قرار دادن پنج روز کبیسه بین سیزدهم تا هفدهم مرداد ماه برگزار می شود. جشن نوروزبل از قبل از اسلام بوده است. این آیین از دیلمان آغاز شده و تا پای کوه دماوند امتداد دارد و به آن در استان گیلان سال دیلمی می گویند و با اختلاف 12 روز در استان مازندران نیز برگزار می شود و در آن ناحیه به تحویل سال طبری معروف است. از زمان های قدیم معتقد بودند که برافروختن آتش در نوروزبل موجب کاهش برف و سرما در زمستان می شود در اجرای این مراسم زیباترین لباسهای خود را می پوشیدند و پس از برافروختن آتش، سال نو را به یکدیگر تبریک می‌گفتند. قدیم در این فصل کشاورزان توان پرداخت باج و خراج را داشته و می توانستند با فروش محصول خود زندگی شان را سامان دهند و از همین رو سال نوی خود را در این زمان برگزار می کردند.
ولادت امام موسی کاظم علیه السلام

پرورشی ولادت امام موسی کاظم علیه السلام

موسی بن جعفر ملقب به «موسی کاظم» و «باب الحوائج» روز 20 ذی الحجه 128 هجری قمری در منطقه «ابوا» بین مکه و مدینه چشم به جهان گشود پدر بزرگوار ایشان امام جعفر صادق (ع) و مادرش برده ای آزاد شده بنام «حمیده البربریه» بود و شش برادر و سه خواهر نیز دارد امام موسی کاظم دو همسر بنام ها «ام بنین نجمه» و «ام احمد» داشته که ثمره اش 17 پسر و 2 دختر می باشد
روز بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهروردی

پرورشی روز بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهروردی

روز بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهروردی شهاب‌الدین‌ابوالفتوح یحیی بن حبش‌بن‌امیرک سهروردی، در 549 ق. در سهرورد در اطراف شهر زنجان امروزی به‌دنیا آمد.سهروردی بعدها در مراغه‌نزد مجدالدین‌جیلی‌رفت‌و گفته‌اند که‌نزد او حکمت‌و اصول‌فقه‌آموخته‌است‌.سهروردی همچنین در اصفهان نزد ظهیرالدین‌فارسی‌کتاب‌البصایر در منطق‌را خوانده‌است‌. سهروردی به‌سفرهای‌فراوان‌رفته‌و با بزرگان‌و مشایخ هر دیار ملا‌قات‌کرده‌است‌. آخرین‌سفر سهروردی به‌حلب‌و دمشق‌بود و در آنجا مورد احترام‌ملک‌ظاهرشاه‌قرار گرفت‌. این اکرام‌شاه‌جوان‌از او و نیز دلا‌یل‌دیگر وی‌را محسود فقها کرد و خواستار حکم‌قتل‌او از صلا‌ح‌الدین‌ایوبی‌شدند و سرانجام‌در 587 ق به شکل نامعلومی‌در جوانی در حلب‌از دنیا رفت. سهروردی‌، قامتی‌معتدل‌و چهره‌ای‌سرخگون‌داشته‌و به‌شیوه‌قلندران‌رفتار میکرده است‌. برخی‌سهروردی را صاحب کرامات‌و برخی‌ملحد دانسته‌اند. منابع کهن سبب شهادت سهروردی‌را راجع‌به‌مناظره‌وی‌در باب‌ختم‌نبوت‌گزارش‌کرده‌اند. لذا مفسران‌امروزین‌سهروردی معتقدند (ولا‌یت‌از اصول اعتقادی سهروردی است‌و به‌نظر او اگرچه‌نبوت‌ختم‌شده‌اما ولا‌یت بدان معنا که‌در شیعه مطرح‌شده‌، پیوسته‌و مداوم‌است‌.) آثار واشعار فراوانی‌منسوب‌به‌سهروردی‌است‌.کهن‌ترین فهرست‌آثار وی‌را شهرزوری‌ارائه‌کرده‌که‌تعداد آن‌مشتمل بر 46 عنوان‌است‌.به‌نظر سهروردی، حکمت‌، <خمیره ازلی‌> است‌و بنیان آن توسط هرمس نهاده شده است‌. او می‌گوید شاخه‌فیثاغوری و بایزید بسطامی‌و سپس منصور حلا‌ج‌و ابوالحسن‌خرقانی‌در سلوک‌وارثان‌معنوی این‌حکمت‌هستند. منابع‌اندیشه‌های سهروردی گوناگون‌است‌، مثلا‌اندیشه‌های‌دینی‌فلسفی ایران پیش از اسلا‌م یکی از این منابع است‌. او اساس حکمت فرزانگان‌ایرانی را در تفسیر جهان بر اساس‌<قاعده‌نور و ظلمت‌> و <تصفیه باطن> می‌داند. نیز سهروردی به‌حکمت‌یونان‌توجه‌کرده‌است‌و بیش‌از همه از افلا‌طون و نوافلا‌طونیان‌متاثر است‌.
عید سعید غدیر خم مبارک باد

زبان عید سعید غدیر خم مبارک باد

در روز هجدهم ذیحجه خداوند با برگزیدن علی (ع) به جانشینی پیامبر و ولایت بر مومنان دین را کامل و نعمت را بر بندگان تمام کرد و دین در قامت غدیر غم متجلی شد. عید غدیر یکی از اعیاد گرامی مسلمانان و به خصوص شیعیان حضرت علی (ع) می‌باشد که بنا بر روایات عید اکبری است که گناهان شیعیان (توبه کار) امیر مؤمنان (ع) بخشیده می‌شود و از شادی و سرور تبسم بر چهره مومنان نقش می‌بندد.

تصویر

نما متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
نما
حیاط متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
حیاط
کلاس متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
کلاس
آزمایشگاه متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
آزمایشگاه
آزمایشگاه متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
آزمایشگاه
آزمایشگاه متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
آزمایشگاه
کتابخانه متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
کتابخانه
نمازخانه متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
نمازخانه
دفتر مدیریت متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
دفتر مدیریت
دفتر مدیریت متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
دفتر مدیریت
دفتر مدرسان متوسطه دوم دخترانه منیریه منطقه 11 تهران
دفتر مدرسان

تماس

پیش‌شماره: 021
رایانامه: tcg.hs2@alavi.ir
اینستاگرام: alavi_ir
استان: تهران
شهر: تهران
نشانی: میدان منیریه، خیابان اسدی‌منش، پلاک 60

نمایش مکان روی نقشه جهت مسیریابی

مسیریابی با گوگل مسیریابی با ویز