مقاله

اهمیت رعایت بهداشت در مدرسهرعایت بهداشت در مدرسه امری بسیار مهم است که همه‌ی مربیان و دانش آموزان باید دست در دست هم دهند تا بتوانند به آن دست یابند.

مشکلات بین معلم و دانش آموزانمتأسفانه بعضی از معلمان با سخت‌گیری‌های بیش از حد و تنبیه‌های نامناسب باعث بی‌انگیزگی دانش آموزان برای مدرسه رفتن و درس خواندن می‌شوند.

علت گریه کردن کودکان در مدرسهدر بین طیف وسیعی از کودکان که علاقه‌ی بسیار زیادی برای رفتن به مدرسه دارند، متأسفانه بعضی از کودکان از رفتن به مدرسه می‌ترسند.

چگونه کلاس اولی مستقل داشته باشیم؟دانش آموزان کلاس اولی که برای اولین بار، وارد محیط مدرسه و تحصیل می‌شوند، علاوه بر لوازم مورد نیاز مانند کیف، کفش و ... به حمایت اطرافیان نیازمندند.

چگونه تشخیص دهیم یک فرد کمال گرا هستیم و راه درمان آن چیست؟بیشتر مردم قادر نیستند، کمال گرایی خود را تشخیص دهند و فقط گمان می‌کنند، استانداردهای بالایی دارند و برای داشتن بهترین‌ها تلاش می‌کنند.

فواید سحرخیزی و راه‌کارهایی برای زود بیدار شدنکسانی که دیر بیدار می‌شوند، دیدگاهشان نسبت به روزی که پیش رو دارند کاملأ متفاوت است و مدام در استرس و نگرانی به سر می‌برند؛ درست برعکس افراد سحرخیز.

چگونه یک فرد باانگیزه باشیم؟انگیزه، مجموعه‌ای از عوامل روان‌شناختی است که رفتارهای انسان‌ها را توضیح می‌دهد و هدف از انجام فعالیت‌ها را روشن می‌کند.

چگونه در سنین پایین همدلی کردن را به کودکان بیاموزیم؟روان‌شناسان رشد معتقدند که کودکان از سنین بسیار پایین احساس همدلی می‌کنند و به دنبال این هستند که آیا روشی وجود دارد که همدلی در کودکان را گسترش دهند؟

ارتباط مهارت های زندگی و هوش هیجانیهوش هیجانی به کودکان کمک می‌کند تا با شناخت احساسات و هیجانات خود، رفتارشان را مدیریت کرده و مهارت اجتماعی خود را بالا ببرند.

بحران نوجوانی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟در بحران نوجوانی، نوجوانان معمولأ به دنبال پاسخ به سؤالاتی در مورد هویت خود هستند و ممکن است از راه‌های مختلف به پاسخ سؤالاتشان برسند.