مقاله

مدرسه دارالفنون، تاریخچه‌ی تعلیم و تربیت کشورمدرسه دارالفنون، یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری در تاریخ ایران است که علاوه بر تاریخچه‌ی دور و درازی که دارد، دارای معماری بسیار زیبایی نیز می‌باشد.

هنگام ابتلا به آنفولانزا چه کنیم و چه چیزهایی بخوریم؟آنفولانزا یک بیماری حاد و واگیردار است که در صورت ابتلا به آن شما را خانه‌نشین می‌کند، اما می‌توان با انجام اقداماتی، از مبتلا شدن به آن جلوگیری کرد.

علم بهتر است یا فوتبال؟!علم بهتر است یا ثروت؟ سؤالی که هر کدام از ما در دوره‌ای مجبور به پاسخ دادن به آن بودیم؛ اکنون سؤال را عوض می‌کنیم و می‌پرسیم علم بهتر است یا فوتبال؟!

خلبان شدن، رویای اکثر پسربچه‌ها!خلبان شدن رویای اکثر پسربچه‌هاست که معمولأ به صورت ناخودآگاه در وجود بیشتر آن‌ها شکل می‌گیرد و برخی از کودکان رویایشان را تا عملی شدن دنبال می‌کنند.

در آلودگی هوا چه بخوریم؟هوای آلوده آسیب زیادی به افراد سال‌مند، کودکان و ... وارد می‌کند و طبق آمار سازمان جهانی بهداشت، حدود 80 درصد مرگ و میر به علت آلودگی هوا رخ می‌دهد.

چگونه می‌توان در عین محبت کردن، مانع از لوس شدن کودکان شد؟کودکان معنی لوس بودن را نمی‌دانند و زمانی که بیش از حد مورد محبت قرار می‌گیرند، متوجه می‌شوند که می‌توانند با کوچک‌ترین واکنشی به خواسته‌ی خود برسند.

تربیت و آموزش جنسی کودکانتربیت جنسی زیر مجموعه‌ای از نظام تعلیم و تربیت می‌باشد و در اسلام نیز مورد توجه قرار گرفته است، زیرا نقش مهمی در آینده‌ی کودک دارد.

دلیل فراموشی و قفل شدن حافظه سر جلسه‌ی امتحان چیست؟قفل شدن حافظه در واقع به معنای عدم توانایی در به یاد آوردن یک موضوع مشخص، یک نشانی، یک راه حل سریع و یا یک فرمول است.

نقش مشاوران تحصیلی در موفقیت دانش آموزاندانش آموزان برای موفقیت در کنکور نیازمند اصول و متدهای جدید هستند که یکی از این اصول برای رسیدن به موفقیت، کمک گرفتن از مشاوران تحصیلی است.

تنهایی کودکان چه مشکلاتی را در پی دارد؟تنهایی کودکان اگر از یک حدی بیشتر شود، باعث به وجود آمدن بسیاری از مشکلات روحی و روانی مانند افسردگی و اختلالات خلقی در کودکان می‌شود.