مقاله

آیا کودکی که بیشتر از سنش می‌فهمد، باهوش است؟وقتی کودکی بیشتر از سنش می‌فهمد، والدینش بسیار ذوق می‌کنند، چرا که این امر را نشانه‌ی هوش بالای کودک می‌دانند، اما آیا واقعأ این‌گونه است؟

فرزندان شادی داشته باشیمبرای داشتن فرزندان شاد، نیازی به پول و ثروت فراوان نیست و شما می‌توانید با کم‌ترین امکانات نیز فرزندان شاد داشته باشید.

چگونه با کودکان پرحرف رفتار کنیم؟بعضی از کودکان پرحرف افراد بیش‌فعالی هستند که گاهی اجازه‌ی صحبت کردن به طرف مقابلشان را نیز نمی‌دهند و برخی دیگر به جهت اضطراب زیادی که دارند پرحرفند.

اولین پزشکان زن ایرانیبا این که پزشکی هم‌چنان چهره‌ی مردانه‌ی خود را حفظ کرده، اما هنوز از اولین حوزه‌های اجتماعی محسوب می‌شود که زنان ایرانی توانستند وارد آن شوند.

وزن مناسب کیف مدرسهسنگین بودن کیف مدرسه موجب آسیب رساندن به ستون فقرات دانش آموزان شده و هم‌چنین ناهنجاری‌های قامتی در بدن آن‌ها به وجود می‌آورد.

روش‌های صحیح مرور کردن درس هادر مقابله با فراموش کردن مطالب درسی، مرور کردن درس ها بهترین روش است اما متأسفانه بسیاری از افراد مرور درس ها را با دوباره‌خوانی اشتباه می گیرند.

چگونه احساس امنیت را در کودکان به وجود آوریم؟احساس امنیت کودکان، یکی از مهم‌ترین نیازهای کودکان است که برخی از رفتارهای والدین سبب ایجاد احساس امنیت در کودکان می‌شود و برخی دیگر خیر!!!

هماهنگی تربیتی والدین و تقسیم وظایف در خانوادههماهنگی تربیتی و تقسیم درست وظایف از اصول لازم‌الاجرایی است که هر خانواده برای رسیدن به رشد اجتماعی، روانی و زیستی می‌بایست در نظر بگیرد.

دانش آموزان چقدر و چه زمان‌هایی باید بخوابند؟دانش آموزان چقدر و چه زمان‌هایی باید بخوابند؟ این سؤالی است که ذهن بسیاری از دانش آموزان را درگیر کرده و پاسخ آن به ساعت فیزیولوژیک مغز مربوط است.

تأثیر طلاق بر افت تحصیلی و آینده‌ی کودکان و نوجوانانطبق تحقیقات انجام شده، ثابت شده است که افت تحصیلی در فرزندان طلاق و کودکانی که در پرورشگاه بزرگ شده‌اند، بیشتر از سایرین بوده است.