مقاله

آموزش موسیقی در مدارس چه تأثیری بر دانش آموزان دارد؟در اکثر کشورها، آموزش موسیقی در مدارس مانند دروس ریاضی و علوم از جایگاه بالایی برخوردار است و به عنوان یک درس از دوره‌ی ابتدایی تعلیم داده می‌شود.

فواید درس خواندن در تابستانتجربه ثابت کرده است که یکی از فواید درس خواندن در تابستان، پیشی گرفتن از کسانی است که تابستان را تنها به تفریح و استراحت گذرانده‌اند.

آموزش خلاقیت به دانش آموزان ابتداییخلاقیت نه تنها به هوش و تفکر، بلکه به شخصیت فردی دانش آموزان نیز مربوط است. از این رو، مسئله‌ی تربیت کودکان و پرورش استعدادهای آنان، از مسائل مهم است.

علت گرایش نوجوانان به سیگارمصرف هرروز سیگار، به بهانه‌ی آرامش با وجود تمام هشدارها، یکی از چالش‌های مهم اجتماعی جامعه‌ی امروز است.

هوش چندگانه و انواع آنهوش، توانایی بالقوه‌ی عقلانی است؛ چیزی که با آن متولد شده‌ایم، قابل اندازه‌گیری است و تغییر دادن ظرفیت آن کاری بس سخت و دشوار است.

اهمیت فصل تابستان برای دانش آموزان پایه دوازدهمبه جرأت می‌توان گفت، فصل تابستان برای دانش آموزان سال دوازدهم یکی از طلایی‌ترین فصل‌های سال کنکور به حساب می‌آید.

دلایل بروز خشونت در مدارس چیست؟خشونت به معنای هرگونه رفتاری است که نتیجه‌ی آن آسیب رساندن به شخص، حیوان یا اشیا شود. حال این آسیب می‌تواند جسمی باشد یا روحی!

اختلال دو قطبی چه نوع بیماری است؟تغییرات خلق و خو اگر به طور متناوب در فرد رخ دهد، نشانه‌ی خطر است و نباید ساده از کنار آن گذشت و باید فورأ به روان‌پزشک مراجعه کرد.

تاثیر مدارس هوشمند بر پیشرفت تحصیلیتغییر مدارس سنتی به مدارس هوشمند، آن ها را به یک سازمان یادگیری پیشرفته با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا تبدیل می‌کند.

لجبازی در کودکانلجبازی در کودکان به معنای عدم پذیرش صحبت‌ها و دستورات والدین است که ممکن است به دلایلی مانند سن، ویژگی‌های شخصیتی و الگوپذیری از والدین رخ دهد.