مقاله

دختران فعال در فضای مجازی دو برابر پسران دچار افسردگی هستند!بررسی‌ها بیانگر آن است که بسیاری از دختران فعالیت زیادی در فضای مجازی دارند و میزان افسردگی در دختران فعال در فضای مجازی دو برابر پسران است.

ساختار یا زیر ساخت؟ کدام مشکل آموزش و پرورش است؟!تغییر در ساختار، مشکل آموزش و پرورش نیست بلکه باید تلاش شود تا ابتدا زیر ساخت ها تغییر کنند و معلم، یکی از مهم ترین زیر ساخت های سند تحول بنیادین است.

دانشجو معلمان فراتر از روش های تدریس سنتی، دست به خلاقیت می‌زنندخلاقیت دانشجو معلمان و فراتر رفتن آن‌ها از روش های تدریس سنتی، نه تنها به دانش‌آموزان، بلکه سبب کمک به دیگر حوزه‌ها شده است.

ویژگی های مکان خوب مطالعه درسیبرای کسانی که خواهان مطالعه‌ای مفید و با کیفیت هستند مکان مطالعه امری بسیار حائز اهمیت می‌باشد. بهترین مکان برای مطالعه خانه و پس از آن کتاب خانه است.

راه‌کارهای کاهش استرس در فصل امتحاناتاضطراب و استرس دانش‌آموزان در فصل امتحانات امری طبیعی است که با رعایت چند نکته‌ی ریز و مهم می‌توانید به کاهش استرس خود در جلسه امتحان کمک کنید.

بررسی و تفاوت مدارس دولتی و غیردولتی در هندبا توجه به این‌که کیفیت آموزشی و تراکم کلاسی از مهم‌ترین تفاوت مدارس دولتی و غیردولتی است، والدین مدارس خصوصی را به مدارس دولتی ترجیح می‌دهند.

وابسته کردن کودکان دیرآموز به والدین ظلمی در حق آنهاستمهوش کیان ارثی ناشر کتاب «پسر دیرآموز من» وابستگی کودکان دیرآموز را ظلم به آن‌ها می‌داند و معتقد است که کودکان استثنایی و عادی باید باهم آموزش ببینند.

مهم‌ترین شرط رتبه شدن در کنکوربا توجه به تغییر نظام آموزشی کشور و هم‌زمانی تقریبی کنکور 98 با آزمون‌های نهایی سال 98 ترس و استرس عجیبی برای دانش‌آموزان به وجود آمده است.

با درس‌هایی که دوستشان نداریم چه کار کنیم؟هر دانش‌آموز و یا داوطلب کنکوری این موضوع را باید بداند که به هیچ عنوان حق حذف هیچ کدام از دروسی که در مدرسه تدریس می‌شوند را ندارند.

گام‌های مؤثر برای داشتن یک مطالعه‌ی موفقمهم‌ترین شرط داشتن یک مطالعه‌ی موفق این است که انرژی مثبتی پیرامون محتوایی که مورد نظر مطالعه‌ی ماست داشته باشیم.