مقاله

تأثیرات فضای مجازی بر دانش آموزانفضای مجازی در واقع یک ابزار ارتباطی مناسب و مطلوب است که همانند سایر ابزارها نیازمند بروشور و راهنمای استفاده است.

راه‌کارهای مقابله با ترس دانش آموزان کلاس اولیکلاس اول دبستان علاوه بر هیجان، به دلیل دور بودن از خانه و اولیا و نیز آشنا نبودن با محیط مدرسه، ترس و استرس خاصی را در کودکان ایجاد می‌کند.

راه کارهایی برای تربیت کودکان و نوجوانانتربیت، در زمان‌ها و مکان‌های مختلف روش‌های مختلفی دارد و بدیهی است که کودکان و نوجوانان امروزی را نمی‌توان با روش‌های 40 سال پیش تربیت کرد.

علائم اختلال افسردگی در کودکان و نوجوانانمیزان شیوع اختلال افسردگی در کودکان دختر و پسر یکسان، ولی در نوجوانان متفاوت است و دخترها دو برابر پسرها دچار اختلال افسردگی می‌شوند.

ارتباطات دوستی و فواید آنارتباطات دوستی و انتخاب دوست خوب در زندگی هر فردی لازم است به گونه‌ای که محققان، داشتن یک دوست خوب را مؤثرتر از ورزش کردن برای سلامتی دانسته‌اند.

دلیل بی انگیزگی در نوجوانان و جوانان و درمان آنبی انگیزگی در نوجوانان مشکل حادی نیست؛ ولی بدون شک عدم توجه به آن در آینده‌ی شغلی، تحصیلی، اجتماعی و خانوادگی تأثیر منفی خواهد گذاشت.

عوارض شب بیداری و راه‌کارهایی برای درمان آنخواب کافی و کیفیت خواب بر عمل‌کرد افراد، در حالت بیداری تأثیر مستقیم می‌گذارد و شب بیداری تأثیرات منفی زیادی بر سلامت جسمی و روحی افراد دارد.

انتخاب رشته دانشگاهیانتخاب رشته یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های زندگی ماست؛ زیرا آینده‌ی شغلی و حرفه‌ای ما مستلزم انتخاب درست و منطقی امروز ماست.

تقویت مهارت نه گفتن در کودکان و نوجوانانفراگرفتن مهارت‌های زندگی به خصوص مهارت نه گفتن به درخواست‌های غیر منطقی، باعث تقویت و حتی تغییر نگرش‌ها و ارزش‌های انسان می‌شود.

چگونه فرزندان خود را به درس خواندن ترغیب کنیم؟متأسفانه برخی از والدین برای ترغیب کردن فرزندان خود به درس خواندن، ناخواسته مرتکب اشتباهاتی می‌شوند که نتیجه‌ی آن از بین رفتن انگیزه دانش آموزان است.