مقاله

آشنایی با فواید مصرف صبحانه و تغذیه مناسب برای خواب بهترخیلی از ما به دلیل کمبود وقت، مصرف صبحانه را حذف کرده‌ایم، در حالی که صبحانه انرژی لازم را برای فعالیت‌های روزانه و عمل‌کرد بهتر بدن فراهم می‌کند.

بازگشایی مدارس در اول مهر و مسئولیت‌های تربیتی خانه و مدرسهاول مهر برای کودکانی که فقط استراحت و بازی کرده‌اند، خسته کننده است. والدین باید قبل از بازگشایی مدارس آن‌ها را برای رفتن به مدرسه آماده کنند.

نقش بازی در رشد خلاقیت کودکانچگونه با بازی باعث رشد خلاقیت کودکان شویم؟ آیا بازی در رشد خلاقیت تأثیری دارد؟ چه بازی‌هایی بر خلاقیت تأثیر دارند؟

اهمیت رعایت بهداشت در مدرسهرعایت بهداشت در مدرسه امری بسیار مهم است که همه‌ی مربیان و دانش آموزان باید دست در دست هم دهند تا بتوانند به آن دست یابند.

مشکلات بین معلم و دانش آموزانمتأسفانه بعضی از معلمان با سخت‌گیری‌های بیش از حد و تنبیه‌های نامناسب باعث بی‌انگیزگی دانش آموزان برای مدرسه رفتن و درس خواندن می‌شوند.

علت گریه کردن کودکان در مدرسهدر بین طیف وسیعی از کودکان که علاقه‌ی بسیار زیادی برای رفتن به مدرسه دارند، متأسفانه بعضی از کودکان از رفتن به مدرسه می‌ترسند.

چگونه کلاس اولی مستقل داشته باشیم؟دانش آموزان کلاس اولی که برای اولین بار، وارد محیط مدرسه و تحصیل می‌شوند، علاوه بر لوازم مورد نیاز مانند کیف، کفش و ... به حمایت اطرافیان نیازمندند.

چگونه تشخیص دهیم یک فرد کمال گرا هستیم و راه درمان آن چیست؟بیشتر مردم قادر نیستند، کمال گرایی خود را تشخیص دهند و فقط گمان می‌کنند، استانداردهای بالایی دارند و برای داشتن بهترین‌ها تلاش می‌کنند.

فواید سحرخیزی و راه‌کارهایی برای زود بیدار شدنکسانی که دیر بیدار می‌شوند، دیدگاهشان نسبت به روزی که پیش رو دارند کاملأ متفاوت است و مدام در استرس و نگرانی به سر می‌برند؛ درست برعکس افراد سحرخیز.

چگونه یک فرد باانگیزه باشیم؟انگیزه، مجموعه‌ای از عوامل روان‌شناختی است که رفتارهای انسان‌ها را توضیح می‌دهد و هدف از انجام فعالیت‌ها را روشن می‌کند.