موسسه آموزشی علوی
موسسه آموزشی علوی

موسسه آموزشی علوی؛ مدرسه و آموزشگاه در مقطع دبستان، متوسطه اول، متوسطه دوم و کنکور

ثبت نام در دبستان های علوی
ثبت نام در دبستان‌های علوی

از میان داوطلبان ثبت ‌نام در دبستان‌های علوی پس از مصاحبه‌ی حضوری با دانش‌آموزان و اولیا و نیز انجام آزمون‌های سلامت، استعدادیابی و روان‌سنجی، برگزیدگان جهت ارائه‌ی مدارک و پرونده‌ی تحصیلی دعوت خواهند شد.

آزمون ورودی مدارس
آزمون ورودی مدارس

آزمون ورودی مدارس علوی برای سال دهم دوره‌ی دوم متوسطه‌، اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد. جایزه‌ی دانش‌آموزی که رتبه‌ی نخست را کسب نماید، یک دستگاه ام‌وی‌ام قرمز رنگ است.

خبر

آموزش و پرورش و بی توجهی به استعدادهای هنری و هنر در مدارس

مدیر موزه هنرهای معاصر تهران بیان کرد: آموزش درس هنر در مدارس کیفیت لازم را ندارد. فرهنگ‌سازی در زمینه‌ی هنر باید از مدارس شروع شود.

کتب درسی تنها مرجع آموزشی نیستند

کتب درسی نباید به عنوان تنها مرجع تعلیم و تربیت در نظر گرفته شود؛ بلکه باید از کتب درسی کمکی نیز استفاده کنیم و به شرکای کتب درسی اهمیت بیشتری دهیم.

آرتروز شدید گردن در کمین دانش آموزان

هم اکنون کمربندی شانه‌ای دانش آموزان ضعیف شده و در آینده با آرتروز شدید گردن مواجه خواهند شد، بنابراین لازم است کودکان سواد حرکتی را بیاموزند.

نگاه تخصصی به تربیت مدیر نداریم ...!

جمشید انصاری گفت: باید این موضوع را بدانیم که معلم و مدیریت، دو تخصص جدا از هم هستند و باید به تربیت مدیر بپردازیم.

طراحی سامانه‌ی نظارت بر عمل‌کرد سرویس مدارس

محققان دانشگاه شریف امکان پایش سامانه حمل و نقل مدارس را طراحی کردند که در آن والدین و مسئولان مدارس می‌توانند سرویس مدارس را رصد کنند.

آیا توزیع شیر در مدارس فراموش می‌شود؟

دو سالی است که طرح توزیع شیر در مدارس به دست فراموشی سپرده شده است و دیگر صدای زنگ شیر در مدارس شنیده نمی‌شود.

مقاله

برگزاری رفراندوم برای کنکور؛ چاره ساز یا چاله ساز

حجت‌الاسلام ذوعلم با بیان این که کنکور سدی در برابر مباحث تعلیم و تربیتی در مدارس است، خبر از برگزاری رفراندوم برای بودن یا نبودن کنکور داد.

نیم سال دوم، فرصتی طلایی برای موفقیت در کنکور

بهترین زمان برای شروع به درس خواندن در تابستان است. اما کسانی که نیم‌سال اول کم کاری داشتید، نگران نباشید؛ زمان جبران هنوز باقی مانده.

تأثیرات خواب کافی بر مطالعه

خواب یکی از مهم‌ترین عوامل در بهبود وضعیت مطالعه می‌باشد، تعادل روحی و تمرکز در مطالعه یکی از دستاوردهای خواب مناسب است.

تربیت افراد خردمند در گرو توجه به کیفیت آموزشی

جهت‌گیری آموزش و پرورش در کشورهای دنیا به سمت تربیت افراد خردمند است نه افراد باهوش؛ و برای دستیابی به این هدف، لازم است کیفیت آموزشی را ارتقا دهیم.