دبستان دخترانه شیراز

مقطع: پیش‌دبستان دبستان دوره‌ی اول دبستان دوره‌ی دوم
جنسیت: دخترانه
مدیریت: خانم فرهمند
هم‌رسانی
مدرسه دبستان دخترانه شیراز

دبستان دخترانه‌ی علوی شعبه شیراز با نام پیش دبستان و دبستان پرتو علوی یکی از بهترین مدارس دوزبانه‌ی مطرح دخترانه در ایران و در سطح خاورمیانه در شهر شیراز با رویکرد آموزشی بین‌المللی می‌باشد. مجموعه‌های آموزشی علوی در سراسر کشور اولین مجری آموزش هوش تجاری و سواد مالی زیر نظر اساتید دانشگاه تهران و همچنین آداب اجتماعی و دیپلماتیک در طول سال تحصیلی برای دانش‌آموزان خود می‌باشد. چرا که از اهداف اصلی مجموعه آموزشی پرتو علوی نزدیک کردن دانش‌آموزان خود به لحاظ آموزشی به تعریف سازمان جهانی یونسکو از سواد در هزاره سوم است.

مجتمع آموزشی پرتو علوی شیراز با نظارت علوی تهران با الگوبرداری و بومی‌سازی برترین مراکز آموزشی دوزبانه‌ی جهان، با بهره‌گیری از متد Immersion با دروس تخصصی ( MATH & SCIENCE) و برگزاری جشنواره‌های زبان انگلیسی دانش‌آموزان را برای ورود به دهکده‌ی جهانی کاملا آماده می‌نماید.از دیگر طرح‌های آموزشی با رویکرد بین‌المللی مجموعه پرتو علوی شیراز می‌توان به طرح‌های آموزشی بیدپا، House syetem، cwow و . . . اشاره کرد.

حضور مداوم کادر مشاوره‌ای در این مدرسه یکی دیگر از نقاط قوت آن است. با کمک مشاوره‌های آموزشی و تربیتی ارتباط بهتری میان دانش‌آموزان، والدین و دبیران برقرار می‌شود. از دیگر امکانات، تجهیزات و ویژگی‌های آن می‌توان به دو زبانه بودن، حیاط با پوشش چمن مصنوعی و فضای سبز، زمین والیبال و بسکتبال، سالن غذاخوری، کتاب‌خانه، آزمایشگاه، سایت رایانه به همراه اینترنت پر سرعت، کلاس‌های مجهز به ویدئو دیتا پروژکتور، برد هوش‌مند و ال‌سی‌دی، هم‌چنین برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های هنر و خلاقیت، رباتیک، دومینو، پیلاتس، رایانه، فن بیان، فلسفه‌ی کودک و مهارت زندگی را نام برد.

ابتدایی دخترانه‌ی علوی شیراز از زمان تأسیس تا کنون، افتخارات بسیاری در کارنامه‌ی خود دارد که از آن جمله می‌توان به انتخاب معلمین پیش دبستان و دبستان پرتو علوی شیراز به عنوان معلمین نمونه ناحیه 1 شیراز و استان، کسب دیپلم افتخار در مسابقات بین‌المللی ریاضیات کانگورو توسط دانش‌آموزان، کسب مدال طلای نیوکونگ‌فو، ریتمیک و ایروبیک ژیمناستیک، مدال نقره‌ی شطرنج، مقام اول جشنواره‌ی تنیس و ژیمناستیک و هم‌چنین به دست آوردن رتبه‌ی سوم جهانی Imath مالزی، رده‌ها‌ی اول و دوم المپیاد رایانه، اول تا سوم قرآن و احکام، سوم هنرهای تجسمی آبرنگ و نیز مقام برتر جشنواره‌های جابربن حیان، انشانویسی، آزمون بین‌المللی چالش ببراس در سطح استان و کشور و آزمون‌های فصلی کتاب و نهج‌البلاغه‌ی معلمان اشاره کرد.

هدف از تأسیس این مکان آموزشی، اعتلای سطح دانش و تربیت دانش‌آموزان تحت پوشش، توسعه‌ی فعالیت‌های پژوهشی و افزایش دانش و مهارت کودکان و نیز اداره‌ی مدرسه براساس آخرین دستاوردهای علمی بین‌المللی در راستای زمینه‌سازی رشد انسان‌هایی خودآگاه، مسئول و پرشور می‌باشد. دبستان دخترانه‌ی علوی واحد شیراز تلاش می‌کند با استفاده از آموزگاران مجرب و متعهد به خصوص در دروس کلیدی مانند ریاضی، علوم، فارسی و . . . به یکی از مدارس متمایز و سرآمد در سطح کشور و خاورمیانه تبدیل شود.

این واحد ابتدایی برای ساکنین ناحیه‌ی 1 شهر شیراز در محله‌ها و خیابان‌های فرهنگ شهر، میدان معلم، همت جنوبی، همت شمالی، قدوسی غربی و شرقی، ستارخان، قصرالدشت و زرهی به سهولت قابل دسترس است. هم‌چنین می‌تواند پذیرای دانش‌آموزان نواحی 2، 3، 4 در محله‌ها و خیابان‌های هوابرد، معالی آباد، بلوار استقلال، بلوار سرباز، بلوار امیرکبیر و بلوار چمران نیز باشد. مرکز آموزشی فوق در مقطع دبستان دوره‌ی اول و دوم در پایه‌های پیش‌دبستان، اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم دبستان فعالیت می‌کند.

تصویر

حیاط دبستان دخترانه شیراز
حیاط
حیاط دبستان دخترانه شیراز
حیاط
راه‌پله دبستان دخترانه شیراز
راه‌پله
کلاس دبستان دخترانه شیراز
کلاس
کلاس دبستان دخترانه شیراز
کلاس
سایت رایانه دبستان دخترانه شیراز
سایت رایانه
نمازخانه دبستان دخترانه شیراز
نمازخانه
دفتر مدیریت دبستان دخترانه شیراز
دفتر مدیریت
دفتر مدرسان دبستان دخترانه شیراز
دفتر مدرسان

تماس

پیش‌شماره: 071
رایانامه: shiraz.g.ps@alavi.ir
اینستاگرام: partoalavi.shirazgirl
استان: فارس
شهر: شیراز
نشانی: خیابان همت جنوبی، خیابان شهید شیخی، کوچه پنجم
سایر شعب

سایر شعب دبستان دخترانه در فارس

b xpx
# / b
xpx b
# / b

افزودن
b
/ /
: