دبستان پسرانه علوی شیراز

آلبوم

اطلاعیه

آموزش پایه اطلاعیه

اطلاعیه مهم تعطیلی مدارس فارس از روز دوشنبه 5 اسفند تا پایان هفته جاری تمامی مدارس استان فارس از روز دوشنبه 5 اسفند تا پایان هفته جاری تعطیل شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،بر اساس مصوبه کمیته سلامت استان و به منظور حفظ سلامت دانش آموزان عزیز و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مدارس و مراکز آموزشی درسطح استان فارس شامل: مدارس دوره های پیش دبستانی، ابتدایی ، متوسطه اول و دوم و همچنین آموزشگاه های علمی آزاد و زبان های خارجی تحت پوشش آموزش و پرورش از روز دوشنبه مورخه 5 اسفند تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام می گردد.
اطلاعیه

آموزش پایه اطلاعیه

قابل توجه والدین عزیز، با توجه به شرایط کنونی و تماس ها و پیام های مکرر شما عزیزان مدیریت پیش دبستان و دبستان پرتوعلوی به اطلاع می رساند : تا اطلاع ثانوی کلیه امتحانات ، جلسات و آزمون های مجموعه پرتوعلوی در تمامی سطوح لغو می گردد . تدریس دروس جدید در کلیه مقاطع پیش دبستان و دبستان تا اطلاع ثانوی انجام نمی گردد . چنانچه دانش آموز شما دارای علائم سرماخوردگی است ، فرزندتان را در منزل تحت مراقبت قرار داده و فعلا از حضور و شرکت آن ها در مدرسه جلوگیری فرمایید. تا اطلاع ثانوی برای غائبین غیبت غیر موجه ثبت نخواهد شد. دانش آموزان لوازم بهداشتی از جمله ماسک ، ژل ضدعفونی کننده دست و دستمال کاغذی به همراه داشته باشند. مدرسه به صورت کامل ضدعفونی شده و روزانه نیز 2 بار تمامی وسایل ضدعفونی می گردد و سریال ضدعفونی تهیه و نصب گردیده است . مدرسه باز است و در زمینه تعطیلی بابت این موضوع منتظر تصمیم اداره کل آموزش و پرورش استان هستیم که در صورت هرگونه دستور در این حیطه سریعا از طریق کانال های اطلاع رسانی مجموعه به اطلاع اولیا عزیز رسانده خواهد شد. اولیا محترم از مراجعه حضوری به مدرسه مگر در موارد بسیار ضروری اجتناب فرمایید. با حفظ آرامش اطلاعیه ها و سایت مجموعه را پیگیری فرمایید.

شعبه

معرفی

دبستان پسرانه‌ی علوی شیراز یکی از بهترین مدارس پسرانه در ناحیه‌ی 1 آموزش و پرورش شهر شیراز می‌باشد. این واحد ابتدایی برای ساکنین ناحیه‌ی 1 در محله‌ها و خیابان‌های معالی آباد، پاسداران، زرگری، فرهنگ شهر، میدان معلم، همت جنوبی، همت شمالی، قدوسی غربی و شرقی، ستارخان، قصرالدشت و زرهی به سهولت قابل دسترس است. هم‌چنین می‌تواند پذیرای دانش‌آموزان نواحی 2، 3، 4 و 6 در محله‌ها و خیابان‌های هوابرد، بلوار استقلال، بلوار سرباز، بلوار امیرکبیر و بلوار چمران نیز باشد. مرکز آموزشی فوق در مقطع دبستان دوره‌ی اول و دوم در پایه‌های پیش‌دبستان، اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم دبستان فعالیت می‌کند. از امکانات، تجهیزات و ویژگی‌های آن می‌توان دو زبانه بودن، حیاط با پوشش چمن مصنوعی و فضای سبز، سالن غذاخوری، کتاب‌خانه، آزمایشگاه، امکانات و فضای ورزشی مانند میز تنیس، فوتبال دستی، بسکتبال و فوتبال، سایت رایانه به همراه اینترنت پر سرعت، کلاس‌های هوش‌مند، مجهز به ویدئو دیتا پروژکتور و لپ‌تاپ، سامانه‌ی پیامک اطلاع‌رسانی به اولیا و هم‌چنین برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های رباتیک، رایانه، پیلاتس و یوگا را نام برد. ابتدایی پسرانه‌ی علوی شیراز از زمان تأسیس تا کنون، افتخارات بسیاری در کارنامه‌ی خود دارد که از آن جمله می‌توان به کسب رتبه‌ی اول المپیاد رویش، کامپیوتر و مسابقات گلستان‌خوانی، روان‌خوانی و زیبانویسی در سطح استان، به دست آوردن مقام اول مسابقات بین‌المللی شوتوکان، راه‌یابی به مرحله‌ی کشوری رقابت‌های بین‌المللی ببراس و برگزیده‌ی مرحله‌ی نهایی جشنواره‌ی موسیقی اشاره کرد. هدف از تأسیس این مکان آموزشی، تحقق سند بنیادین آموزش و پرورش و شاخص‌های مدرسه‌ی متعالی، دست‌یابی به استانداردهای آموزشی و افزایش سطح علمی دانش‌آموزان و نیز تقویت و توسعه‌ی مشارکت دانش‌آموزان، اولیا و کارکنان در امر راهبری مدرسه می‌باشد. دبستان پسرانه‌ی علوی واحد شیراز تلاش می‌کند با استفاده از آموزگاران مجرب و متعهد به خصوص در دروس کلیدی مانند ریاضی، علوم، فارسی و ... به یکی از مدارس متمایز و سرآمد در سطح کشور تبدیل شود.

جنسیت: پسرانه
مدیریت: خانم حیدری
استان: فارس
شهرستان: شیراز
نشانی: خیابان فرهنگ شهر، خیابان بهاران، کوچه یک
پیش‌شماره: 071
تلفن: 36389014
رایانامه: shiraz.b.ps@alavi.ir
اینستاگرام: partoalaviboy_shiraz