سنجش در مدارس علوی

اساس کار مدارس هوشمند علوی، آموزش، سنجش و ارائه‌ی منابع کمک آموزشی به دانش‌آموزان به‌طور هماهنگ در سراسر کشور است. برای سنجش و ارزیابی منسجم و منظم و آموزشی، هر ساله آزمون‌های متعددی طراحی و برنامه‌ریزی می‌شوند. این آزمون‌ها در مدارس هوشمند علوی به صورت مجازی و حضوری، با توجه به شرایط مختلف برگزار می‌شوند. امتحانات مدارس علوی برای سنجش دانش‌آموزان از مقطع ابتدایی تا متوسطه به صورت تشریحی، توصیفی و چهارگزینه‌ای، متناسب با بودجه‌بندی درسی در هر مقطع تحصیلی طراحی می‌شوند. هدف از برگزاری این آزمون‌ها، افزایش سطح آمادگی دانش‌آموزان برای کسب موفقیت در آزمون‌های بزرگ‌تر مثل المپیاد، تیزهوشان، کنکور در همه‌ی مقاطع و پایه‌های تحصیلی است. در حال حاضر، مدارس هوشمند علوی آمادگی هر نوع آموزش و سنجش دانش‌آموزان را دارند.

آزمون‌های دبستان

در مقطع تحصیلی دبستان علاوه بر آزمون علمی که برای سنجش میزان یادگیری دانش‌آموزان و کیفیت تدریس برگزار می‌شود، آزمون‌های زیر نیز طراحی و اجرا شده‌اند:

  • استعداد فضایی
  • استعداد حرکتی
  • استعداد هنری
  • تیزهوشان
  • آزمون استعداد فضایی در رابطه با توانایی نقشه‌خوانی و پیدا کردن مسیر، تجسم و ترسیم اشکال هندسی، ساخت احجام، مرتب کردن پازل و تصاویر به‌هم‌ریخته و ساخت اشکال سه بعدی است که از پایه‌ی اول تا ششم، با توجه به میزان آگاهی دانش‌آموزان برگزار می‌شود. در آزمون استعداد حرکتی، دانش‌آموزان از نظر حرکت‌های ورزشی مثل دویدن، پریدن، پرتاب کردن، دانش رشته‌های ورزشی و ... سنجیده می‌شوند. در آزمون استعداد هنری مهارت دانش‌آموزان در کشیدن نقاشی با رعایت اصول تقارن، اندازه و سطح اطلاعات آن‌ها در رشته‌های هنری مورد سنجش قرار می‌گیرد. آزمون‌های تیزهوشان نیز برای تقویت قدرت تست‌زنی و آمادگی دانش‌آموزان برای آزمون نهایی تیزهوشان در دبستان‌های علوی برگزار می‌شوند. آزمون‌های مقطع دبستان در سه گروه چهارگزینه‌ای، تشریحی و توصیفی، طراحی و اجرا می‌شوند. برای مشاهده‌ی بودجه‌بندی و زمان برگزاری آزمون‌های مقطع دبستان، بر روی گزینه‌ی برنامه آزمون دبستان کلیک کنید.

آزمون‌های متوسطه اول

آزمون‌های متوسطه اول

در مقطع متوسطه‌ی اول آزمون‌ها به صورت هفتگی و دوره‌ای برگزار می‌شوند. این آزمون‌ها به‌صورت چهارگزینه‌ای و تشریحی طراحی شده‌اند. با برگزاری آزمون‌های هفتگی دانش‌آموزان مطالعه‌ی دروس را به آخر ترم موکول نمی‌کنند و درس‌ها را بهتر مطالعه می‌کنند. همچنین آزمون‌هایی برای جمع‌بندی فصل‌های درسی ارائه شده، در مقاطعی از سال در مدارس متوسطه‌ی اول علوی برگزار می‌شوند. برگزاری آزمون تیزهوشان در پایه‌ی نهم تحصیلی و در بازه‌های مختلف زمانی، برای آمادگی آزمون تیزهوشان در دستور کار مدارس علوی قرار دارد. برای مشاهده‌ی بودجه‌بندی و زمان برگزاری آزمون‌های مقطع متوسطه‌ی اول بر روی گزینه‌ی تقویم آزمون متوسطه‌ی اول کلیک کنید.

آزمون‌های متوسطه دوم

آزمون‌های متوسطه دوم

دانش‌آموزان از پایه‌ی دهم به صورت جدی در آزمون‌های دوره‌ای و ماهانه‌ی مدارس غیر انتفاعی متوسطه‌ی دوم شرکت می‌کنند. این آزمون‌ها که گاهی به صورت تجمیعی از ابتدای کتاب‌های درسی و گاهی به صورت غیر تجمیعی برگزار می‌شوند، در موفقیت دانش‌آموزان در کنکور سراسری تأثیر بسزایی دارند. همچنین در پایه‌ی دوازدهم آزمون شبیه‌ساز کنکور، برای آمادگی بیشتر دانش‌آموزان دوازدهمی به جهت شرکت در کنکور برگزار می‌شود. برای این آزمون‌های شبیه‌ساز، دانشگاه‌های کشور به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب می‌شوند تا دانش‌آموزان تمرین عملی برای حضور در روز کنکور را داشته باشند. همان‌طور که اشاره شد با توجه به آمادگی مدارس علوی برای برگزاری آزمون‌ها به صورت مجازی، برخی آزمون‌ها با توجه به شرایط به صورت مجازی برگزار می‌شوند. این آزمون‌ها محدودیتی ندارند و با توجه به نیاز دانش‌آموزان و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، به‌صورت چهارگزینه‌ای و تشریحی برگزار می‌شوند. برای مشاهده‌ی بودجه‌بندی و زمان برگزاری آزمونهای مقطع متوسطه‌ی دوم بر روی گزینه‌ی برنامه‌ی آزمون متوسطه‌ی دوم کلیک کنید.

آمادگی آزمون

با توجه به نیاز به مطالعه و جمع‌بندی برای هر آزمون، اردوهای مطالعاتی برای رفع اشکال دانش‌آموزان قبل از آزمون‌ها برگزار می‌شوند. در این اردوها دبیران در کنار دانش‌آموزان برای رفع اشکال دروس حضور دارند. در نتیجه مشکلات آموزشی و یادگیری دانش‌اموزان حل شده و برای آزمون آماده‌تر خواهند بود. در کنار آموزش و محیط آموزشی مناسب، حضور مسنمر مشاور تحصیلی در کنار دانش‌آموزان، یکی دیگر از مزیت‌های آموزش در مدارس علوی است. مشاوران تخصصی مدارس علوی، با گرفتن تست‌های شخصیتی و رغبت‌سنجی به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان کمک می‌کنند. همچنین با ارائه‌ی برنامه‌ی درسی به دانش‌آموزان و نظارت بر انجام آن، به ارتقای نمرات دانش‌آموزان کمک می‌کنند. نتایج درخشان فارغ‌التحصیلان این مجموعه سندی بر این ادعاست.

کارنامه آزمون

کارنامه آزمون

کارنامه‌ی آزمون توسط سیستم آموزشی علوی پردازش می‌شود و به صورت خودکار روی پرتال دانش‌آموزی بارگذاری می‌شود. همچنین کارنامه‌ی آزمون‌ها در کانال تلگرام و به صورت پیامک برای اولیا ارسال می‌شود. این تحلیل‌ها با توجه به نمرات دانش‌آموزان، پاسخ‌های آن‌ها به سؤالات امتحانی و اطلاعات ثبت‌شده در دفتر برنامه‌ریزی آماده می‌شوند.

b xpx
# / b
xpx b
# / b

افزودن
b
/ /
: