فراآموزش در مدارس علوی

در مدارس هوشمند علوی علاوه بر کلاس‌های آموزشی دروس پایه، کلاس‌های فراآموزشی نیز برگزار می‌شوند. به این ترتیب دانش‌آموزان با کمک دبیران خود از همسالانشان پیشی می‌گیرند و مهارت‌های بالایی کسب می‌کنند. این کلاس‌های فراآموزشی عبارت‌اند از:

آموزش زبان

به جای ثبت نام در مؤسسات آموزش زبان، آموزش زبان دوم را به دبستان‌های دو زبانه علوی بسپارید. دپارتمان تخصصی زبان مدارس هوشمند علوی، با به‌کارگیری دبیران حرفه‌ای، روزانه 1 زنگ را به آموزش زبان انگلیسی عمومی اختصاص داده است. همچنین در هفته 2 زنگ درس علوم و ریاضی به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. حضور دائم مدرسان زبان در مدرسه و همراهی برنامه‌ریزی‌شده آن‌ها، امکان یادگیری بهتر زبان انگلیسی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند. کلاس‌های زبان از پیش‌دبستانی به روش بازی شروع می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید کودکانی که به دو زبان تسلط دارند بهتر از سایرین می‌توانند مسائل پیچیده را حل کنند، خلاقیت بالایی دارند و می‌توانند توجه اطرافیان را به خود جلب کنند. طبق آخرین بررسی‌ها، افرادی که به زبان دیگری جز زبان مادری‌شان تسلط دارند، در کسب فرصت‌های شغلی موفق‌ترند. مجموعه دبستان‌های دو زبانه علوی با همین هدف، آموزش زبان انگلیسی را در برنامه‌های روزانه‌ی خود قرار داده‌اند.

آموزش چرتکه

براساس پژوهش‌های انجام شده بهترین سن برای آموزش چرتکه به کودکان، 4 تا 7 سالگی است. به همین دلیل آموزش چرتکه در مجموعه دبستان‌های غیر دولتی علوی از مهدکودک و پیش‌دبستانی شروع می‌شود. دانش‌آموزان دبستان هوشمند علوی با کمک یادگیری چرتکه بهتر دروس مفهومی و ریاضی را یاد می‌گیرند. از مزیت‌های آموزش چرتکه می‌توان به افزایش تمرکز، تقویت حافظه و تسریع واکنش مغزی اشاره کرد.

در کلاس آموزش رباتیک که در دبستان‌های هوشمند علوی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود، کودکان با سازه‌های مختلف آشنا می‌شود. آن‌ها در کلاس‌های رباتیک، اشکال منظم هندسی، ماشین مسابقه، آسیاب و انواع ربات با قابلیت‌های مختلف را می‌سازند. در واقع دانش‌آموزان علوی در زنگ رباتیک، به صورت گام‌به‌گام با این علم آشنا و برای آینده‌ای بهتر آماده می‌شوند. دپارتمان تخصصی علوم پایه‌ی علوی با برگزاری کلاس‌های آموزش رباتیک برای کودکان، سعی در افزایش اطلاعات و آشنایی دانش‌آموزان با علوم پایه‌ای چون الکترونیک، مکانیک، فیزیک و ریاضی دارد. علم رباتیک از تکنولوژی‌هایی است که به سرعت در حال پیشرفت است. آموزش رباتیک برای کودکان، به پرورش حس هم‌فکری، خلاقیت، روحیه‌ی کار گروهی و تقوبت ذهن کمک می‌کند.

رباتیک در مدارس علوی

رباتیک در مدارس علوی
آموزش مهارت‌های زندگی

10 مهارت اصلی زندگی، در پایه‌های مختلف تحصیلی مدارس هوشمند علوی آموزش داده می‌شوند که عبارت‌اند از: خودآگاهی، همدلی، روابط بین فردی، ارتباط موثر، مقابله با استرس، مدیریت هیجان، حل مسئله، تصمیم‌گیری، تفکر خلاق و تفکر نقادانه. این مهارت‌ها از طریق شرکت در گروه‌های کلاسی، طوفان فکری، اجرای نمایش، بازی و صحبت آموزش داده می‌شوند. دبیران مدارس هزاره‌ی سوم علوی از دانش‌آموزان می‌خواهند عقیده، نظر و دانش خود را در شرایط مختلف با استفاده از این مهارت‌ها مورد بررسی قرار دهند و با تشکیل گروه نظراتشان را بیان کنند.

آموزش رایانه

کار با رایانه و برنامه‌های کاربردی آن، یکی از مهارت‌هایی است که کودکان و نوجوانان امروز نیاز به یادگیری آن دارند. از آن‌جایی‌که مسئولان مدارس غیر انتفاعی هوشمند علوی سعی در آموزش کامل علوم کاربردی و پرورش تمام استعداد‌های دانش‌آموزان دارند، آموزش رایانه از دبستان را در رأس برنامه‌های خود قرار داده‌اند. دانش‌آموزان مدارس هوشمند علوی در پایه‌های مختلف نرم‌افزارهای مفید و کاربردی مثل فوتوشاپ، نقاشی دیجیتال، آفیس و .. را یاد می‌گیرند. یکی دیگر از مزیت‌های کلاس‌های رایانه‌ی علوی، ارائه‌ی مدرک رسمی جهت گذراندن دوره‌های کار با رایانه است. همان‌طور که می‌دانید، امروزه بهترین فرصت‌های شغلی به دنیای دیجیتال وابسته هستند. در نتیجه فارغ‌التحصیلان علوی از شانس بالاتری نسبت به سایرین در کسب موقعیت‌های شغلی برخوردارند.

همه دوست دارند فرزند موسیقی‌دان داشته باشند. در دبستان هوشمند علوی بلز، تنبک و فلوت آموزش داده می‌شود. اولین و بهترین قدم برای یادگیری موسیقی، آموزش نواختن ساز بلز است. سادگی نواختن این ساز، رنگی بودن آن و ملودی‌های متنوعی که می‌توان از طریق آن شنید، به یادگیری بهتر موسیقی کمک می‌کند. دانش‌آموزان دبستان هوشمند علوی به کمک بلز با مفاهیم تئوری، ریتم و .. آشنا می‌شوند. همچنین بعد از اتمام دوره‌ی آموزشی می‌توانند در کنسرت‌های کودکان و نوجوانان به عنوان نوازنده شرکت کنند. کشورهای پیشرفته‌ی جهان نیز آموزش موسیقی از مدارس ابتدایی آغاز می‌شود. آموزش موسیقی در کودکی باعث تقویت مهارت‌های یادگیری می‌شود. موسیقی توانایی‌های کلامی و شنیداری کودک را تقویت می‌کند و در درمان اختلالات روانی تأثیرگذار است. همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس و خودباوری می‌شود.

آموزش موسیقی

آموزش موسیقی
آموزش سواد مالی

دانش‌آموزان در قرن 21 به آموزش سواد مالی نیاز دارند. سواد مالی به آن‌ها کمک می‌کند تا پول به دست بیاورند و عاقلانه خرج، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنند. موقعیت‌های شغلی در این قرن به افرادی اختصاص می‌یابد که از مفاهیم سواد مالی در زندگی استفاده کنند. در مدارس غیر انتفاعی علوی به دانش‌آموزان از روش‌های گوناگونی سواد مالی، اقتصادی و تجاری آموزش داده می‌شود.

آموزش سواد بهداشت

یکی از فاکتورهای سواد در تعریف جدید یونسکو سواد بهداشتی و سلامتی است. این سواد مجموعه‌ای از اطلاعات است که به سلامتی و زندگی با کیفیت‌تر کمک می‌کند. بنابراین آموزش آن برای تمام افراد جامعه الزامی است. اگر این آموزش‌ها در دوره‌ی کودکی آموزش داده شوند، بهتر در ذهن تثبیت می‌شوند. در مدارس علوی سواد سلامت و بهداشت از اولین پایه به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. البته هدف از این آموزش علاوه بر افزایش آگاهی‌های مربوط به سلامتی، هدایت به سمت رفتار سالم است. این آموزش‌ها شامل بهداشت جسمی و روانی می‌شوند.

آموزش هنر و خلاقیت یکی دیگر از برنامه‌های فراآموزشی مدارس علوی محسوب می‌شود. دانش‌آموزان در کلاس هنر و خلاقیت با هنرهای بسیاری آشنا شده و به کشف استعدادهای هنری می‌پردازند. کلاس‌های هنر و خلاقیت مدارس هوشمند علوی به آموزش لگو، کاشی‌شکسته،سفال، معرق چوب و ... اختصاص دارد.

آموزش هنر و خلاقیت

آموزش هنر و خلاقیت
b xpx
# / b
xpx b
# / b

افزودن
b
/ /
: