کمک آموزش

انتشارات علوی وابسته به مؤسسه‌ی آموزشی علوی، تاکنون کتاب‌های کمک آموزشی را در گروه‌های دبستان، متوسطه‌ی اول و دوم و کنکور کارشناسی ارشد منتشر کرده است. این انتشارات با به‌کارگیری ویراستاران و مؤلفین با تجربه، محتواهای کتاب‌های کمک آموزشی را هماهنگ با تقویم آموزشی و تغییرات کتاب درسی تالیف می‌کند. بسته‌های تصویری و پکیج‌های کنکور یکی دیگر از خدمات انتشارات مؤسسه‌ی علوی است. از آنجایی‌که کنکور در حال حاضر دغدغه‌ی دانش‌آموزان و دبیران است، بسته‌های آموزشی علوی با جمع‌آوری نکات مهم در کنار کتاب‌های کمک آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرند. تا کنون 460 عنوان کتاب کمک آموزشی از انتشارات علوی منتشر شده‌اند.

کتاب کمک آموزشی دبستان

کتاب کمک آموزشی دبستان

اصلی‌ترین کتاب‌های کمک آموزشی دبستان در قالب مجموعه کتاب‌های درنا و برنا تألیف شده‌اند. این مجموعه‌ی کتاب به صورت تشریحی طراحی شده‌اند و شامل خلاصه‌ی دروس، نکات، تمرین‌های کلاسی و کارگاه خلاقند. از آنجایی‌که این کتاب‌های کمک آموزشی به همراه کتاب درسی تدریس می‌شوند، مکمل آن‌ها محسوب می‌شوند و تأثیر بیشتری روی یادگیری دانش‌آموزان دارند. مجموعه‌ی کتاب‌های برنا و درنا شامل آموزش مفاهیم ریاضی، آموزش مفاهیم علوم، مهارت‌های خوانداری، مهارت‌های نوشتاری، هوش و خلاقیت و مهارت‌های زندگی است. گفت و گو بین دو شخصیت (درنا و برنا) باعث ایجاد جذابیت در فرآیند یاددهی و یادگیری مفاهیم آموزشی می‌شود. این کتاب‌ها فرصتی جدید برای والدین، مربیان و علاقه‌مندان به حوزه‌ی تعلیم و تربیت فراهم می‌کند تا در بستری نوین مفاهیم را در قالب سناریوهای آموزشی و داستان‌های کوتاه ببینند. مجموعه کتاب‌های درنا و برنا براساس اهداف کتاب‌های دبستان طراحی شده‌اند. ساختار کتاب به شرح زیر است: 1-درس‌نامه: خلاصه‌ی درس همراه با اهداف آن جهت آشنایی اولیا و دانش‌آموزان 2- کار در کلاس: سؤالاتی هم‌سطح با مفاهیم و مطالب کتاب درسی 3- تمرین: سؤالاتی برای تمرین بیشتر در منزل و رو به رو شدن با چالش بیشتر مجموعه‌ی 3 جلدی کتاب هوش و ریاضی انتشارات علوی برای سه پایه‌ی نخست دبستان (اول و دوم و سوم) تألیف شده است. در این مجموعه کتاب‌ها، پرسش‌هایی مطرح شده است تا با همراهی مسئله‌های ریاضی استدلالی، مهارت تفکر منطقی را در کودکان افزایش یابد. یکی از هدف‌های این مجموعه طرح پرسش‌هایی است که دست و پنجه نرم کردن با آن‌ها منجر به تقویت هوش کودکان شود. همچنین مجموعه‌ی کتاب‌های تیزهوشان علوی از سوم ابتدایی به کتاب‌های کمک آموزشی مقطع دبستان انتشارات علوی اضافه شده‌اند. این کتاب‌ها با هدف ارتقا میزان هوش و تقویت بیشتر ریاضیات، فارسی و علوم تألیف شده‌اند و برای آزمون تیزهوشان که در پایه‌ی ششم برگزار می‌شوند، همراه خوبی برای دانش‌آموزان خواهند بود. سؤالات چهارگزینه‌ای و آزمون‌های جامع هر درس بهترین انتخاب برای میزان سنجش یادگیری محسوب می‌شوند که در کتاب‌های تیزهوشان تهیه شده‌اند. یکی دیگر از مجموعه کتاب‌های دبستان پیک ارمغان هفته است. ارمغان هفته با رویکرد عمل‌کردی و توصیفی و با توجه به اهداف و بودجه‌بندی کتب درسی دبستان جهت جمع‌بندی مطالب آموخته شده‌ی دانش‌آموز در یک هفته طراحی شده است. مجموعه‌ی مجله‌ی نوروزی و دفاتر املا از دیگر مجموعه‌هایی هستند که با اهداف آموزشی در نگارش و تصحیح املا طراحی شده‌اند.

کتاب کمک آموزشی متوسطه

کتاب کمک آموزشی متوسطه

انتشار مجموعه کتاب‌های کار، پرسین و تیزهوشان خدمتی دیگر از انتشارات علوی برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه محسوب می‌شوند. مجموعه‌ی کتاب کار علوی شامل درس‌نامه، نکات کلیدی، سؤالات تشریحی طبقه‌بندی شده، سؤالات حل شده برای یادگیری و آزمون‌های استاندارد جامع است. این مجموعه‌ی کتاب شامل همه‌ی دروس در مقطع متوسطه اول و دوم می‌شود. در تدوین این کتاب‌ها تمامی سؤالات کنکورهای پنج سال اخیر (متناسب با پایه‌ی تحصیلی دانش‌آموز) به علاوه‌ی سؤالات کنکورهای سال‌های گذشته و همچنین تست‌های تألیفی برای هر مبحث به صورت کاملاً طبقه‌بندی شده گنجانده شده است. کتاب‌های پرسین شامل نمونه سؤالات امتحانی به صورت بارم‌بندی شده‌اند که هیچ‌گونه دغدغه‌ای را برای گذراندن موفقیت‌آمیز امتحانات برای دبیران و دانش‌آموزان به جا نمی‌گذارند. این کتاب‌ها حاوی سؤالات استاندارد با سطوح مختلف آسان، متوسط و پیچیده هستند. همچنین برای تقویت قدرت تست‌زنی، کتاب‌های تیزهوشان مقطع متوسطه در انتشارات علوی تألیف شده‌اند. این کتاب‌ها شامل، درس‌نامه، نکات کلیدی، مجموعه‌ی سؤالات چندگزینه‌ای طبقه‌بندی شده طبق هر درس، سؤالات ترکیبی و آزمون‌های استاندارد در انتهای کتاب هستند. سؤالات شناسنامه‌دار، مجموعه سؤالات آزمون‌های کشوری، سمپاد، المپیاد و ... توسط تیم تألیف کتاب مؤسسه جمع‌آوری شده‌اند. از آنجایی‌که سؤالات دسته‌بندی شده و در 4 درجه‌ی آسان، متوسط، سخت و خیلی سخت طراحی شده‌اند، هر دانش‌آموز با توجه به شناختی که از خود دارد به حل این سؤالات می‌پردازد. این مجموعه‌ی کتاب‌ها نیز دارای پاسخ‌نامه هستند.

کتاب‌های فراآموزشی

علاوه بر کتاب‌های آموزشی که منطبق با کتاب درسی و با هدف افزایش یادگیری طراحی شده‌اند، انتشار کتاب‌های فراآموزشی خدمتی جدید و نوین از انتشارات علوی محسوب می‌شوند. این کتاب‌ها عبارت‌اند از: 1- خطاط شو: در مجموعه کتاب‌های «خطاط شو» از پایه‌ی دوم تا ششم، سعی شده است با ترفندهای آموزشی و هنری به زیبانویسی دانش‌آموزان کمک شود تا خط خوشی داشته باشند. 2- مجموعه کتاب‌های سواد مالی و هوش تجاری: با توجه به ضرورت آموزش سواد مالی در مدارس هزاره‌ی سوم، مؤسسه‌ی علوی این مجموعه کتاب را در جهت ارتقاء مهارت‌های اقتصادی، در اختیار دانش‌آموزان پایه چهارم تا نهم (در دو سطح مقدماتی و پیشرفته) آماده کرده است. 3- مجموعه کتاب‌های مهارت‌های زندگی: این مجموعه از پیش‌دبستان تا پایه‌ی یازدهم به صورت تخصصی در راستای افزایش توانایی‌های روحی و اجتماعی افراد در نظر گرفته شده است. دانش‌آموزان بعد از آشنایی با این مهارت‌ها می‌توانند به نحو مؤثر با مشکلات و دشواری‌های زندگی روبرو شده و توانمندی‌هایشان را بروز دهند. این مجموعه از پایه‌ی پیش‌دبستانی تا پایان متوسطه‌ی اول تألیف شده است. مجموعه‌ی علوی در حال تحقیق و پژوهش روی محتوای آموزشی ویژه‌ی مقطع متوسطه دوم بوده و به زودی کتاب‌های این مقطع را منتشر خواهد کرد. 4- مجموعه کتاب‌های ورزش و بازی دبستان: این مجموعه جهت ارتقا سلامت جسمانی و حرکتی کودکان به همراه دانش‌افزایی مربیان و با هدف پیشبرد استعداد حرکتی، ورزشی در فضایی با نشاط تالیف شده است. 5- مجموعه کتاب‌های و علوم کامپیوتر: در این مجموعه کتب دانش‌آموزان با تفکر قاعده‌مند و حل مسائل به صورت موثر آشنا می‌شوند. محتوای آموزشی این سری کتاب‌ها پل ارتباطی بین دانش کامپیوتر و ریاضی با دیدی منطقی جهت حل مسئله است. 6- مجموعه کتاب‌های سواد رسانه: سواد رسانه‌ای نوعی تکنیک عملی و مهارت بسیار ویژه است که در عصر حاضر یکی از مهم‌ترین آموزش‌ها در جهان تلقی می شود. سواد رسانه‌ای به فرد این توانایی را می‌دهد که تحلیل مناسبی از مطالب منتشر شده در انواع شبکه‌های رسانه‌ای را داشته باشد. 7- مجموعه کتاب‌های زبان تخصصی: امروزه بیش از 1.5 میلیارد در دنیا نفر به زبان انگلیسی سخن می‌گویند. زبان انگلیسی به عنوان زبان مرجع در حوزه‌ی علمی، سیاسی، اقتصادی و صنعت در روابط بین‌الملل محسوب می‌شود. در همین راستا، در مجموعه‌ی علوی، آموزش زبان تخصصی در کنار زبان عمومی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با این رویکرد واحد انتشارات با همکاری دپارتمان زبان و واحد تحقیق و توسعه، اقدام به انتشار کتاب‌های زبان انگلیسی تخصصی علوی، با گردآوری و بومی‌سازی محتوای کتاب‌های بین‌المللی انتشارات Cambridge, York, Pearson و Macmillan کرده است. 8- مجموعه کتاب‌های اتیکت: اتیکت، مجموعه‌ی آداب، اصول و قواعدی است که به افراد کمک می‌کند در سطح زندگی شخصی و حرفه‌ای، در فضای حقیقی و مجازی، مذاکرات، مراسم‌ها و مهمانی‌ها تصویری مثبت از خود برای دیگران بسازند. اتیکت را شاید بتوان مجموعه‌ای از اخلاق و رفتار مدرن دانست. از این رو مجموعه علوی برای پشتیبانی از کلاس‌های اتیکت و تثبیت مهارت‌های قرن 21، اقدام به تآلیف و گردآوری این مجموعه کتب کرده است.

مجموعه کتاب‌های انتشارات علوی

مجموعه کتاب‌های انتشارات علوی

کتاب‌های برنامه‌ریزی و مشاوره

1- کتاب برنامه‌ریزی و روز نگار (فرا برنامه‌ریزی): این کتاب به نظم فکری‌، کاری و مدیریت زمان دانش‌آموزان کمک می‌کند. در این کتاب روش‌های صحیح برنامه‌ریزی اصولی و علمی به همراه اطلاعات مفید و کاربردی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. 2- کتاب‌های مشاوره: یکی از افراد مهمی که در زندگی تحصیلی دانش‌آموزان نقش به سزایی دارد و در رفع و حل بسیاری از مشکلات تحصیلی، اجتماعی، عاطفی و سایر چالش‌های یک محصل نقش مهمی دارد، مشاور تحصیلی است. یک مشاور تحصیلی کارآزموده می‌تواند در خصوص آموزش مهارت‌های مطالعه، تقویت تحصیلی و راهنمایی شغلی و حتی برطرف کردن برخی افسردگی‌ها به دانش‌آموزان کمک کند. در این راستا مؤسسه‌ی علوی برای رفع و حل بهتر این مشکلات اقدام به تألیف مجموعه کتب مشاوره برای مشاوران مدارس خود نموده است. 3- کتاب انتخاب شغل: امروزه انتخاب رشته تحصیلی مانند گذشته نیست. افزایش روز افزون رقابت در بازارها، فرصت‌های شغلی مختلف، رشد سریع تکنولوژی این انتخاب را مشکل کرده است. در این کتاب سعی شده است سؤالات مختلفی اعم از اطلاعات رشته‌ها، میزان درآمد و ... که در ذهن دانش‌آموز وجود دارد، پاسخ داده شود.

b xpx
# / b
xpx b
# / b

افزودن
b
/ /
: