فعالیت و تکلیف

شعبه: دبستان دخترانه منیریه تهران
کلاس: قاصدک 2

ریاضی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
تکلیف: از کتاب درسی ریاضی صفحات 52 و 53 از مفهوم تقسیم اعشاری را برای فردا کامل کنید. این مطلب در کتاب کار کامل تدریس شده است.

علوم ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: از کتاب درسی علوم نکات درس ششم با موضوع نیرو گفته شد پرسش های داخل متن پاسخ داده شد. فایل ارسالی مطالب گفته شده و بخش تکمیلی آن می باشد. لطفا با دقت بررسی کنید مطلبی جا نمانده باشد.
تکلیف: فایل ارسالی مطالب گفته شده و بخش تکمیلی آن می باشد. لطفا با دقت در کتاب درسی وارد نمایید.

فارسی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: آزمونک حفظ شعر و معنی شعر از درس پنجم و هفتم به صورت گروه های هاووس سیستمی برگزار شد. تمرین فارسی دانش آموزان مربوط به جست و جوی کنایه های رایج در فارسی رویت شد. فایل ارسالی جمع بندی کنایه های پر کاربرد زبان فارسی است. این موارد را در برگه ی آ چهار نوشته و در درس پنجم فارسی بخش دانش زبانی مربوط به مبالغه و کنایه بچسبانید.
تکلیف: فایل ارسالی جمع بندی کنایه های پر کاربرد زبان فارسی است. این موارد را در برگه ی آ چهار نوشته و در درس پنجم فارسی در کتاب درسی بخش دانش زبانی مربوط به مبالغه و کنایه بچسبانید.

املا ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
تکلیف: فردا از ابتدای کتاب فارسی تا پایان درس ششم ای وطن املاء گفته خواهد شد. این املاء ششمین املاء خواهد بود.

انشا و نگارش ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: برگه های آزمونک های اخیر تصحیح شده جهت رویت به دانش آموزان تحویل داده شد تا ایرادات خود را ببینند. برگه های آزمونک ها در پایان هر نیم ترم در کلر بوک دانش آموزان بایگانی می شود.

فارسی پیشرفته ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: از کتاب کار فارسی نکات مهم و پرسش های صفحه 45 کامل شد و از صفحه ی 46 تا پایان تمرین 6 پاسخ داده شد.
تکلیف: از کتاب کار فارسی صفحات 51 و 52 را برای فردا کامل کنید.

زیبانویسی

مدرس: بلورپارسا، فاطمه
فعالیت: دانش آموز هنرمندم سلام امروز در کلاس زیبا نویسی متن مورد نظر با رعایت قوانین آن نوشته شد

بازی استراتژیک

مدرس: بیک وردی، بهار
فعالیت: درود بر دانش آموزان و والدین محترم، امروز با کاپ گیم و بادی پرکاشن بر روی یک آهنگ 6ضربی (هدف تمرکز ، تقویت عصب و عضله و تقویت دو نیمکره مغز به صورت کار گروهی) تمرین و اجرا گردید. سپس برای هیجان و تمرکز بیشتر دانش آموزان بر روی یک آهنگ با سرعت بالا حرکات را به صورت گروهی اجرا کردیم.

آزمایشگاه

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: آزمایش شبیه سازی فوران آتشفشان با دست سازه های دانش آموزان پایه ی ششم انجام شد.

ریاضی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: در هفته ی پیش رو آزمون های تیمز و پرلز برگزار خواهد شد. جهت آمادگی دانش آموزان عزیز آزمون تیمز سال قبل در کلاس بررسی شد. همچنین تمرین های ریاضی ارمغان های هفته شماره ی نه، ده و یازده رفع اشکال شد.

فارسی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: در هفته ی پیش رو آزمون های تیمز و پرلز برگزار می شود. جهت آمادگی دانش آموزان در این ساعت آزمون پرلز سال قبل در کلاس بررسی شد.
تکلیف: یادآور می شود فردا آزمون حفظ شعر همه از خاک پاک ایرانیم برگزار می شود. همچنین از معنی شعر های متن درس پنجم هفت خان رستم و معنی شعر همه از خاک پاک ایرانیم پرسش خواهیم داشت. برای مطالعه ی این بخش به کتاب کار فارسی مراجعه کنید.

نگارش ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
تکلیف: دانش آموزان عزیز خواهش میکنم حتما فردا کتاب کار فارسی همراه تان باشد.

مطالعات اجتماعی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: در کتاب درسی اجتماعی ما بین درس ها کاربرگ هایی داخل کتاب می باشد در برخی درسها این بخش در کلاس صحبت شده است و اغلب پرسش ها در کتاب کار اجتماعی پوشش داده شده است. بخش هایی که مهم هستند تا درس دهم اجتماعی در فایل زیر جمع بندی شده است. یادآوری می شود بخش‌هایی از این موارد قبلا در کلاس صحبت شده اند. آزمونک اجتماعی در درس های هفتم ، هشتم. با توجه به درخواست دانش آموزان مطالب مربوط به درس نهم مطالعات از کتاب کار در فایلی در بخش نگارش ارسال می گردد. لطفا به دقت بررسی کرده همه موارد وارد کتاب شده باشند.
تکلیف: دانش آموزان عزیز طبق توضیحات در فعالیت امروز موارد را در کتاب درسی اجتماعی وارد نمایید.

ریاضی پیشرفته ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: از کتاب کار ریاضی تدریس تقسیم اعداد اعشاری بر عدد طبیعی تکمیل شد. صفحات 69 و 70 به طور کامل در کلاس حل شدند. نکات مهم مربوط به این صفحات در کتاب کار یادداشت شد. فایل زیر فعالیت امروز و این بخش می باشد. تمام مطالب در کلاس با جزئیات بررسی شده و تمام تمرین ها حل می شوند دانش آموزان عزیز موظف هستند همراه با روند کلاس مطالب را دنبال کنند.
تکلیف: برای روز دوشنبه تمرین های صفحه ی 71 از کتاب ریاضی را به طور کامل حل کنید، ادامه ی تمرین، دو مسئله هم در صفحه ی 72 است. پس تا پایان تمرین شماره ی ده در صفحه ی 72 را حل کنید.

هنر ششم

مدرس: بلورپارسا، فاطمه
فعالیت: دانش آموز هنرمندم سلام فردا در کلاس هنر پروژه یلدا را با ساخت گلدان بتنی آغاز خواهیم کرد . تمامی وسایل مورد نیاز توسط مجموعه علوی تهیه شده است...

مهارت اجتماعی

مدرس: کاظمی، نیره
فعالیت: با سلام و عرض ادب. در این جلسه شبکه سازی 3و2 آموزش داده شد(ارتباط موثر در موقعیتهای اجتماعی).

ریاضی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: آزمونک ریاضی از مفاهیم محاسبات کسری و یادآوری اعداد اعشاری برگزار شد. فایل زیر پرسش های آزمونک می باشد.

علوم ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: آزمونک علوم از درس زمین پویا برگزار شد. فایل زیر پرسش های آزمونک می باشد.

فارسی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
تکلیف: دوشنبه طبق اطلاع رسانی قبلی از شعر همه از خاک پاک ایرانیم آزمون حفظ شعر خواهیم داشت.

مطالعات اجتماعی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
تکلیف: فردا از درس های هفتم هشتم و نهم مطالعات طبق اطلاع رسانی قبلی آزمونک خواهیم داشت.

قرآن ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: از کتاب درسی قرآن تا پایان صفحه ی 39 از درس ششم در کلاس تدریس شد و به پرسش های داخل کتاب پاسخ داده شد.

ریاضی پیشرفته ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: از کتاب کار ریاضی تمارین بخش یادآوری ضرب اعداد اعشاری تا پایان صفحه ی 66 ، کامل در کلاس حل شدند. فایل زیر حل کامل مواردی است که بخشی از آن ها را قبلا در کلاس آنلاین حل کرده بودیم.

سواد مالی

مدرس: جانباز، هانیه
فعالیت: درس دهم تدریس شد . بچه ها با مفهوم تورم و رکود آشنا شدند‌.

مهارت زندگی

مدرس: جوانبخت، عارفه
فعالیت: مهارت احترام به بزرگترها تدریس گردید

ریاضی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: در صورت حضوری بودن فعالیت ها شنبه از بخش های محاسبات کسری و مفاهیم اعداد اعشاری که تا اینجا تدریس شده آزمونک خواهیم داشت.

علوم ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: در صورت حضوری بودن فعالیت ها شنبه از درس پنجم آزمونک خواهیم داشت.

انشا و نگارش ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: دانش آموزان عزیزم می توانید برای پایان هفته ارمغان شماره ی یازده را کامل کنید. با توجه به اینکه کتابهای قرآن و هدیه ی برخی از عزیزان در کلاس است لطفا حداکثر روز یکشنبه تحویل دهید. بر اساس گزارش های هواشناسی و وزش باد به احتمال زیاد شنبه ان شاء الله کلاس ها حضوری می شوند. لطفا مرتب اخبار را پیگیری نمایید. فقط در صورتی که کلاسها مجددا مجازی شدند فعالیت های خود را در سامانه بفرستید. تاکید می شود اگر کلاس ها شنبه مجازی بودند فعالیت ها را اینجا بفرستید در صورتی که کلاس ها حضوری باشند تکالیف حضوری تحویل گرفته می شوند و اینجا چیزی ارسال نشود.
تکلیف: ارمغان شماره ی یازده تا روز یکشنبه مهلت دارد لطفا در صورتی که کلاس ها حضوری بودند چیزی در سامانه ارسال نشود.

مطالعات اجتماعی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: از کتاب کار اجتماعی پرسش های صفحه 44 و 45 از درس نهم با عنوان پیشرفت های مسلمانان به طور کامل در کلاس پاسخ داده شدند. همچنین تدریس درس دهم با عنوان گسترش علوم در دوران اسلام صفحات 47 و 48 تدریس شد. نکات مربوط به این درس از کتاب درسی کتاب کار و صفحات بررسی شده و پاسخ کامل پرسش هایی که در کلاس بررسی شدند در فایلی ارسال می گردد. لطفا با دقت موارد نیازمند اصلاح را بررسی کنید.
تکلیف: یکشنبه نوزدهم آذر ماه از درس های هفتم و هشتم و نهم هم از کتاب کار اجتماعی و هم از کتاب درسی آزمونک خواهیم داشت. از همین امروز برنامه ریزی کرده و مطالب را بخوانید. دانش آموزان عزیز پرسش های صفحه ی 49 را تا روز یکشنبه پاسخ دهید. یکشنبه کتاب کارهای اجتماعی بازبینی می شوند. با توجه به اینکه تمام پرسش ها در کلاس پاسخ داده می شوند هیچ بهانه ای مبنی بر ناقص بودن کتاب ها پذیرفته نیست. چنانچه کلاس های یکشنبه حضوری بودند چیزی در این قسمت ارسال نفرمایید.

ریاضی پیشرفته ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: از کتاب کار ریاضی تمرین های صفحه ی 64 تکمیل شد. تمرین های صفحه ی 65 به طور کامل در کلاس حل شدند. سه نفر از دانش آموزان تکالیف مربوط به این بخش را ارسال نکرده بودند. تمام فعالیت های مجازی مانند فعالیت های کلاس حضوری ثبت و ارزیابی می شوند. همچنین از بخش تقسیم عدد اعشاری بر عدد طبیعی که پیشتر مقدمات آن گفته شده بود صفحه ی 68 در کلاس امروز تدریس شد. فایل ارسالی حل کامل تمارین است لطفا موارد را بررسی نمایید و در صورت اشتباه اصلاح نمایید. تمام تمرین های کتاب کار چه درشرایط حضوری و چه در شرایط غیر حضوری در کلاس بررسی می شوند. هر دانش آموزی موظف است نکات و حل صحیح را وارد نماید . متاسفانه در موارد بسیاری این اتفاق نمی افتد و این نشانه ی بی توجهی دانش آموز به روند تدریس در کلاس می باشد.در ادامه ی فایل ارسالی نکات مربوط به صفحه 68 آمده لطفا با دقت وارد نمایید.
تکلیف: از کتاب کار تمرین های صفحه ی 66 را به طور کامل حل کنید. فقط در صورتی که کلاس ها مجازی بودند تکالیف را اینجا ارسال کنید . در صورتی که ان شاء الله کلاس ها حضوری تشکیل شدند شنبه فعالیت ها دیده می شوند و خواهش می کنم چیزی اینجا نفرستید. شنبه کلیه کتاب کارهای ریاضی بازبینی می شوند روزهای پیش رو فرصت مناسبی است که موارد ناقص را اصلاح و کامل کنید.

علوم پیشرفته ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: از درس دهم علوم از کتاب کار تدریس صفحات 57 و 58 با موضوع نیرو و حرکت انجام شد.فایل ارسالی نکات مربوط به تدریس امروز می باشد. خواهش می کنم نکات را با دقت وارد کتاب کارتان نمایید.
تکلیف: دانش آموزان عزیز برای روز شنبه در کتاب کار علوم به پرسش های صفحه 59 کامل پاسخ دهید. لطفا فقط با مداد یادداشت نمایید. در صورتی که کلاس ها حضوری بودند چیزی اینجا ارسال نشود. اگر کلاس ها حضوری تشکیل شوند فعالیت ها حضوری بررسی می شوند. کتاب کارهای علوم شنبه دیده می شود.

رایانه

مدرس: کشت کار سهی، یاسمن
فعالیت: با بلوک (وقتی پس زمینه تغییر کرد) در دسته ی رویدادها آشنا شدیم و پروژه ی مربوطه در کتاب انجام شد.
تکلیف: مرور و تمرین انجام شود.

ریاضی ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: در ادامه ی فصل اعداد اعشاری و نکات صفحات 47 و 48 از کتاب درسی ، امروز روی نکات و تمرین های مهم صفحات 49، 50 و 51 صحبت و حل شد. فایل ارسالی حل کامل تمارین می باشد. عزیزانی که در ارسال فعالیت ها بی توجهی دارند توجه داشته باشند که در شرایط آموزش از راه دور نیز همانند فعالیت های حضوری ارزیابی تمام فعالیت ها ثبت می شود. به بازخورد های داده شده دقت کنید.
تکلیف: لطفا پاسخ های خود را با فایل ارسالی مطابقت دهید و درصورت لزوم اصلاح نمایید.

هدیه‌های آسمان ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: از کتاب درسی هدیه های آسمانی بخش هایی از درس هفتم با عنوان دست در دست دوست تدریس شد. فایل ارسالی متن درس هفتم است با توجه به اینکه کتاب های هدیه ی برخی عزیزان داخل کلاس است حتما از روی فایل ارسالی متن درس را بخوانید.پرسش های متن را در صورتی که کتاب دارید وارد کتاب کنید و در غیر این صورت داخل برگه نوشته تا پس از در اختیار داشتن کتاب آن ها را به کتاب بچسبانید.
تکلیف: دانش آموزان عزیز فقط تمرین صفحه ی 47 که یک جدول است را کامل کرده و در این بخش ارسال بفرمایید. فعالیت صفحه ی 48 اختیاری است ولی اگر متن خوب و زیبایی ارسال کنید امتیاز مثبتی خواهد داشت.

ریاضی پیشرفته ششم

مدرس: محمودی ایردموسی، سهیلا
فعالیت: تمرین های صفحات 59 و 60 از کتاب کار از مفهوم یادآوری اعداد اعشاری به طور کامل در کلاس حل شدند. همچنین تدریس صفحه ی 64 از ادامه ی ضرب و تقسیم اعشاری تکمیل شد. فایل ارسالی حل کامل تمرین هایی است که امروز در کلاس حل شدند.
تکلیف: دانش آموزان عزیز صفحه ی 64 و 65 از کتاب کار را کامل حل کنید و در همین بخش تصاویر واضح گرفته پی دی اف شده ارسال بفرمایید.

زیبانویسی

مدرس: بلورپارسا، فاطمه
فعالیت: دانش آموز هنرمندم سلام امروز در کلاس زیبا نویسی متن مورد نظر با رعایت قوانین آن نوشته شد
تکلیف: دانش آموز خوبم لطفاً از روی متن زیر 3بار بنویسید

بازی استراتژیک

مدرس: بیک وردی، بهار
فعالیت: درود بر اولیا و دانش آموزان عزیز امروز به صورت آنلاین کلاس برگزار گردید. و با 2 آهنگ برای تحرک و هیجان دانش آموزان با هدف شناسایی سمت چپ و راست و جلو و عقب و توجه و تمرکز به گوش دادن آهنگ و انجام حرکاتی که شعر آهنگ می گوید با شمارش 4 تایی تمرین و بازی شد. سپس با دو آهنگ 4 ضربی با حرکات بادی پرکاشن برای تمرکز و تقویت دو نیمکره مغز بازی شد.
b xpx
# / b
xpx b
# / b

افزودن
b
/ /
: