متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران

گشت مجازی
متوسطه‌ی اول دخترانه با مدیریت خانم کشاورز

معرفی

یکی از معروف‌ترین مدارس متوسطه اول دخترانه در منطقه 5 آموزش و پرورش شهر تهران، متوسطه اول دخترانه آریاشهر علوی است. این مدرسه سال‌هاست که پذیرای دانش‌آموزان دختر مقطع متوسطه اول در این منطقه است و بسیاری از اهالی منطقه 5 تهران با عمل‌کرد بسیار خوب آن آشنا هستند. حوزه‌های فعالیت این مدرسه به هیچ وجه به برنامه‌های آموزشی محدود نمی‌شود و فعالیت‌های فوق‌برنامه متناسبی برای دانش‌آموزان تدارک دیده شده است.

فعالیت‌های آموزشی متوسطه اول دخترانه آریاشهر علوی

این واحد آموزشی از بدو تأسیس تاکنون موفقیت‌های زیادی در عرصه‌های علمی به دست آورده است که نشان از اهتمام کادر مدرسه در اجرای برنامه‌های خوب آموزشی در طول سالیان گذشته دارد. مقطع متوسطه‌ی اول به‌عنوان گذرگاهی است که دانش‌آموزان با عبور از آن به متوسطه‌ی دوم و کنکور سراسری می‌رسند. در متوسطه اول دخترانه منطقه 5 علوی اهمیت این مسئله به‌خوبی درک شده است؛ به گونه‌ای که دانش‌آموزان این مدرسه از نظر آموزشی به‌خوبی تقویت می‌شوند. کادر دبیران باتجربه و بسیار خبره‌ی متوسطه اول دخترانه صادقیه، نقش به‌سزایی در اجرای موفق برنامه‌های آموزشی این مدرسه دارند و این موضوع از وجوه تمایز این واحد آموزشی با سایر مدارس متوسطه اول دخترانه غرب شهر تهران به شمار می‌روند.

فراآموزش در متوسطه اول دخترانه صادقیه علوی

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، در این واحد آموزشی صرفاً به فعالیت‌های درسی بسنده نمی‌شود و دانش‌آموزان فعالیت‌های فراآموزشی را در این مدرسه به‌خوبی تجربه می‌کنند. برخی از مهم‌ترین کلاس‌های فراآموزشی که در این مدرسه برگزار می‌شود، به شرح زیر است:

 • هوافضا
 • رباتیک
 • زیست و فناوری
 • مهارت‌های زندگی
 • مهارت‌های کاربردی رایانه
 • برنامه‌نویسی
 • تسهیلات رفاهی و امکانات آموزشی متوسطه اول دخترانه منطقه 5 علوی

  یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش که برای دانش‌آموزان پایه هفتم، هشتم و نهم در متوسطه اول دخترانه آریاشهر علوی در نظر گرفته شده است، آموزش زبان انگلیسی است. این مدرسه دارای یک لابراتوار زبان انگلیسی است که دانش‌آموزان در طول هرسال تحصیلی ساعات قابل توجهی را در آن به تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی خود می‌پردازند. از جمله دیگر امکانات این واحد آموزشی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کلاس‌های آموزشی هوشمند
  • سالن غذاخوری
  • پانسیون مطالعاتی مجهز
  • حیاط پوشیده شده با چمن مصنوعی
  • آزمایشگاه علوم در دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و تشریح
  • سایت مجهز به تعداد قابل توجهی لپ‌تاپ
  • اینترنت پرسرعت و نامحدود
  • سنجش و مشاوره دانش‌آموزان در متوسطه اول دخترانه منطقه 5 علوی

   در متوسطه اول دخترانه آریاشهر علوی سنجش علمی دانش‌آموزان مبتنی بر اصول علمی صورت می‌گیرد. به این صورت که در بازه‌های زمانی مشخص و مطابق با سرفصل‌های درسی معین، آزمون‌های سنجش تستی و تشریحی در مدرسه برگزار می‌گردد. پس از برگزاری هر آزمون نتایج به‌صورت دقیق و مفصل توسط مسئولین پایه که تمام وقت در مدرسه حضور دارند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و برای برطرف‌کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی‌های لازم صورت می‌گیرد. مسئله‌ی مشاوره‌ی تحصیلی نیز در این واحد آموزشی به عنوان یکی از ارکان فعالیت‌های این مدرسه به شمار می‌رود و دانش‌آموزان به‌صورت فردی و گروهی از خدمات کادر مشاوره مجرب و باسابقه این مدرسه برخوردار می‌شوند.

   محله‌های تحت پوشش و در دسترس متوسطه اول دخترانه صادقیه

   این واحد آموزشی در دسترس ساکنین مناطق 2 و 5 در محله‌های آیت‌الله کاشانی، اشرفی اصفهانی، بلوار فردوس، پونک، مرزداران، جنت‌آباد، ستارخان، سازمان آب، اباذر، صادقیه، شهرک اکباتان، بزرگ‌راه جناح و پارک استقلال قرار دارد. همچنین ساکنین مناطق 9 و 10 تهران یعنی محله‌های شمشیری، مهرآباد، استاد معین، جی، جیحون و تیموری نیز می‌توانند از خدمات متوسطه اول دخترانه آریاشهر علوی بهره‌مند شوند.

آلبوم

روز ادبیات کودک و نوجوان

پرورشی روز ادبیات کودک و نوجوان

18 تیر به عنوان روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان در کشور اعلام شده است. روزی که مقارن است با روز درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده و بازنویس خوب کشورمان . مرحوم مهدی آذریزدی، نویسنده کشورمان، 18 تیرماه سال 88 در 88 سالگی در بیمارستان آتیه تهران دار فانی را وداع گفت و در حسینیه خرمشاه یزد در نزدیکی محل زندگی‌اش به خاک سپرده شد. «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن»، «گربه ناقلا»، «گربه تنبل»، «مثنوی» (برای بچه‌ها)، «مجموعه قصه‌های ساده» و تصحیح «مثنوی» مولوی (برای بزرگسالان) از جمله آثار این نویسنده کودک و نوجوان است. زنده‌یاد آذریزدی که او را پرتیراژترین نویسنده تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران می‌دانند، در مجموع، بیش از 20 عنوان کتاب برای بچه‌ها نوشته است. چند سالی می شود که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنابر پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی،18 تیر به عنوان روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان در کشور اعلام شده است. روز کتاب کودک ونوجوان فرصت مناسبی جهت آشنا کردن کودکان با کتاب و بهانه‌ای برای ورود کتاب به زندگانی کودکان است.
افتتاحیه پایگاه تابستانی

پرورشی افتتاحیه پایگاه تابستانی

افتتاحیه پایگاه تابستانی با یک روز شاد
توزیع کارنامه

پرورشی توزیع کارنامه

دانش آموزان عزیز سالهای دیگری خواهد آمد و خواهد گذشت، مثل سالهایی که آمد و گذشت. در این میان شما باید رشد کنید و هر روز چون نهالی که ریشه در دانایی دارد، ببالید و بدل به درختی سربلند و تنومند شوید. درختی که سر به بلندای آسمان و نور خواهد کشید
مراسم فارغ التحصیلی پایه نهم

پرورشی مراسم فارغ التحصیلی پایه نهم

آن را که فضل و دانش و تقوا مسلم است؛ هر جا قدم نهد قدمش خیر مقدم است؛ فارغ التحصیلی دانش آموزان عزیز از مقطع متوسطه اول و ورود به مقطع متوسطه دوم ....امیدواریم در تمامی مراحل زندگی موفق و پیروز باشند.

ویدیو

تصویر

نما متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
نما
نما متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
نما
حیاط متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
حیاط
حیاط متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
حیاط
حیاط متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
حیاط
راه‌پله متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
راه‌پله
راه‌پله متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
راه‌پله
راه‌پله متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
راه‌پله
راه‌پله متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
راه‌پله
دفتر مدیریت متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
دفتر مدیریت
دفتر مدرسان متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
دفتر مدرسان
غذاخوری متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
غذاخوری
غذاخوری متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
غذاخوری
کلاس متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
کلاس
آزمایشگاه متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
آزمایشگاه
نمازخانه متوسطه اول دخترانه آریاشهر منطقه 5 تهران
نمازخانه

تماس

پیش‌شماره: 021
رایانامه: twg.hs1@alavi.ir
اینستاگرام: alavi_ir
استان: تهران
شهر: تهران
نشانی: بلوار آیت‌الله کاشانی، بلوار فردوس شرق، کوچه مجتبی زمانی، پلاک 11

نمایش مکان روی نقشه جهت مسیریابی

مسیریابی با گوگل مسیریابی با ویز